شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۶

آغاز به کار همایش بین المللی تغذیه در مشهد

نخستین کنگره بین المللی تغذیه از مطالعات پایه تا مداخلات بالینی با حضور صاحبنظران و متخصصان برجسته ملی و بین المللی صبح امروز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش نبض شهر، دکتر مجید غیور مبرهن دبیر کل کنگره بین المللی تغذیه اظهار داشت: این همایش بر علم پایه و مداخلات بالینی در تغذیه تمرکز دارد و با همکاری سازمان های  بزرگ جهان مانند سازمان بهداشت جهانی، یونسکو، یونیسف و دانشمندان مطرح دنیا در زمینه علم تغذیه، تلاش در رفع مشکلات تغذیه ای ایران و رسیدن به یک گزارش مشترک دارد.

غیور مبرهن اضافه کرد: پرفسور ایوب از قاهره؛ مسئول تغذیه جهان، پرفسور سالوادور کاندید دریافت جایزه نوبل، پرفسور یوآنکا و… در این کنگره حضوردارند که نشان از سطح علمی بالای همایش دارد.

مدیر گروه علوم و فنون نوین دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار داشت: در روز دوم کنگره سمپوزیومی موازی با سازمان بهداشت جهانی خواهیم داشت؛ که اولین سمپوزیومی است که تلاش دارد مشکلات تغذیه ای را در چهار محور بررسی کند.

دبیر کل کنگره بین المللی تغذیه افزود: محورهای مورد بحث در سمپوزیوم نیکرونیترین ها، بیماری های غیرواگیردار در تغذیه، مشکلات تغذیه ای در ایران و شبکه نت ورکینگ تغذیه در ایران است.

دکتر غیور مبرهن ابراز داشت: جهت برگزاری این سمپوزیوم افراد مطرح در جهان با تخصص های مورد نظر دعوت شده اند و در تلاش هستیم توسط دانشمندان داخلی مشکلات تغذیه ای در کشور  را عنوان و به راهکارهای مورد نظر دست پیدا کنیم.

دبیر علمی کنگره بین المللی تغذیه نیز اظهار داشت: در این کنگره سازمان های بین المللی مختلفی از جمله سازمان بهداشت جهانی WHO، یونسکو، انجمن بیولوژی مولکولی آمریکاIUBMB،انجمن تغذیه اندونزیایی INA همکاری دارند و بیش از ۴۰ سخنران از کشورهایی همچون فرانسه، مالزی، ایتالیا، مصر، سوییس، آمریکا، انگلیس، اتریش، پاکستان، افغانستان و ارمنستان حضور دارند.

 وی افزود: در این کنگره میزبان شخصیت های علمی برجسته ای همچون پرفسور سالوادور کاندید جایزه نوبل از انگلستان، پرفسور پارک نماینده یونیسف در ایران و نماینده سازمان بهداشت جهانی در قاهره حضور خواهند داشت و در خصوص مشکلات تغذیه ای و راهکارهای علمی آن سخنرانی خواهند کرد.

دبیر علمی کنگره بین المللی تغذیه اظهار داشت: در مدت زمان فراخوان این کنگره مقالات متعددی دریافت شد که پس از بررسی های انجام شده در کمیته های علمی ۷۴۵ مقاله در محورهای مختلف پذیرش شد.

دکتر پریزاده خاطر نشان کرد: این مقالات در موضوعات مختلفی از جمله سرطان، چاقی، سندروم متابولیک، تغذیه در ای سی یو، تغذیه در بیماران قلبی، تغذیه در بیماران خاص و نانوفوت ها پذیرفته شده است.

وی  افزود: تغذیه انسانی و سلامتی، مکانیسم های سلولی مولکولی در چاقی ، سندرم متابولیک و بیماری های مرتبط، طب سلولی مولکولی و بیماری های تغذیه،مطالعات علوم بالینی در حوزه های ژنتیک ، تغذیه و نوتریژنتیک،تغذیه بیماری های قلبی و عروقی،روزه داری و سلامت از جمله محورهای این همایش خواهد بود.

همچنین محورهای علوم صنایع غذایی نیز شامل سلامت مواد غذایی، فناوری های مواد غذایی،شیمی مواد غذایی،میکروبیولوژی مواد غذایی، بیوتکنولوژی مواد غذایی،علوم غذایی و تکنولوژی نانو است که به آن پرداخته می شود.

دکتر پریزاده در پایان اظهار امیدواری کرد: در مدت زمان سه روز برگزاری کنگره با برپایی کارگاه های علمی و تخصصی، سخنرانی و بحث و گفتگو بتوانیم مشکلات تغذیه ای را بررسی و راهکارهای علمی و عملی را برای رفع آن داشته باشیم.

گفتنی است؛ کنگره بین المللی تغذیه از مطالعات پایه تا مداخلات بالینی ۱۵ الی ۱۷ شهریور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *