مرداد ۲۱ام, ۱۳۹۵

آیا شیمی درمانی برای اطرافیان بیمار ضرر دارد؟

برخی گمان می کنند که شیمی درمانی بیماران، سلامتی اطرافیان را تهدید می‌کند، در این گزارش به پاسخ این شبهه پرداخته شده است.

به گزارش نبض شهر، سرطان، بیماری چراغ خاموشی است که ذره ذره در وجود آدم رخنه می کند، رشد کرده و به سایر نقاط بدن متاستاز می کند؛ این در حالی است که برای مقابله با متاستاز سرطان، بیمار باید تحت درمان قرار گیرد و با انجام مستمر شیمی درمانی، رادیو تراپی و پرتو درمانی از انشعاب توده سرطان جلوگیری کند.

حال این نکته اهمیت می یابد، شیمی درمانی که برای بهبود سلامت بیماران مبتلا به سرطان اهمیت بسیار بالایی دارد آیا می تواند در اطرافیان فردی که از طریق شیمی درمانی، درمان می شود به صورت عکس عمل کرده و حتی مضر باشد؟

شیمی درمانی یکی از شیوه‌های درمان بیماری است و بیماری که با این روشها درمان می‌شود و نه تنها در اثر تماس با افراد دیگر، هیچ ضرری را متوجه اطرافیان نمی کند بلکه حتی اگر اطرافیان فرد مبتلا به سرطان، دچار بیماری حاد عفونی باشند می‌تواند در دوره‌ای که مبتلا به سرطان در حال شیمی درمانی است او را در معرض خطر بیماری عفونی قرار دهند و باید از او دوری کنند.

همچنین در مورد رادیوتراپی، زمانی که بیمار از اتاق رادیوتراپی بیرون می آید، هیچ اشعه ای در بدن او وجود ندارد و هیچ ضرر و عارضه ای را متوجه اطرافیان نمی کند.

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *