اسفند ۷ام, ۱۳۹۵

ارائه بسته‌های خدمت به پزشکان بیمار و مراقبان سلامت/ رشد ناباروری در مردان شهرنشین بیشتر است

مدیر کل سلامت خانواده و بهداشت وزارت بهداشت گفت: به دلیل سبک زندگی مردم در شهرها، رشد ناباروری در میان مردان شهرنشین بیشتر از مردانی است که در روستا‌ها زندگی می‌کنند.
محمداسماعیل مطلق مدیر کل سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به خدمات ارائه شده به سالمندان اظهار داشت: یک سند سالمندان در وزارت بهداشت با همکاری سازمان بهزیستی  تدوین شده  که در آن دو بسته خدمتی ارائه می‌دهیم.
وی بیان کرد: در حال حاضر در کشور سالمندانی هستند که از نظر فیزیولوژی در شرایط خوبی به سر نمی‌برند و به تنهایی قادر به انجام کارهای خود نیستند و از امراض گوناگونی رنج می‌برند که ما برای اینگونه افراد بسته خدمتی تعریف کرده‌ایم، این افراد بیشتر در حاشیه شهر‌ها ساکن هستند و تیم‌های پزشکی در آنجا مستقر هستند.
مطلق عنوان کرد: بسته خدمتی دیگر برای افرادی است که از ارتفاع سقوط کرده و یا دچار مشکلات روانی مختلف هستند، ما برای این گونه بیماران پزشک بهورز و مراقبان سلامت جهت مراقبت‌های لازم در نظر گرفته‌ایم.
وی ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته ناباروری مردان بیشتر در مناطق شهرنشینی است و شیوع ناباروری در مردانی که سیگار می‌کشند و یا خودسرانه و بدون تجویز پزشک قرص‌های فنوباربیتال و لورازپام مصرف می‌کنند، بیشتر به چشم می‌خورد.
مطلق تاکید کرد: در افرادی که دچار بیماری اوریون شده و یا در مکان‌هایی با حرارت بالا مثل کوره کار می‌کنند خطر ناباروری افزایش می‌یابد والبته این افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز درمانی به راحتی از بروز این مشکلات پیشگیری کنند.
مدیر کل سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت تصریح کرد: افرادی که چربی بالایی دارند و کلسترول خونشان زیاد است برای انجام آزمایش‌های مختلف باید به مراکز ما مراجعه و نسبت به بروز و یا کنترل بیماری خود برنامه‌ریزی صحیحی انجام دهند.
انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *