آبان ۲۴ام, ۱۳۹۶

مسئول امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی خراسان‌رضوی خبر داد:

اعزام ۳۱۰ پزشک و پرستار برای خدمت رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع)

مسئول امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی خراسان‌رضوی گفت: 310 پزشک و پرستار برای خدمت رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع) به موکب های درمانی و مراکز اسکان زائران امام رضا(ع) اعزام شده اند.

دکتر محمد صادقی، مسئول امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی خراسان‌رضوی در گفت و گو با خبرنگار  نبض شهر اظهار کرد: امسال نیز مانند سال های گذشته بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی در خط مقدم خدمت رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع) است و در این راستا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آستان قدس، شهرداری، بهداری سپاه امام رضا(ع) و جامعه خدمتگزاران زائران پیاده اقدام به برپایی ۲۵ پایگاه بهداشت و درمان در سطح مشهد برپا شده است.

 

وی با بیان اینکه تمامی خدمات درمانی ارائه شده به صورت کاملا رایگان است، افزود: در حال حاضر ۶۸ پزشک و بیش از ۲۵۰ ماما، پرستار و کارد درمانی ما را یاری می رسانند و امیدواریم بتوانیم در این ایام بیش از ۱۰۰ هزار زائر از این خدمات استفاده کنند.

 

صادقی تصریح کرد: خدمات بهداشتی و درمانی در سه سطح ابتدایی، درمانگاهی و بیمارستانی ارائه می شود که در سطح اول در ۳۰۰ مرکز اقامتی زائران یک پرستار یا پزشک یار مستقر می شوند که حدود ۹۵ قلم داروی او.تی.سی و حدود ۴۵ قلم تجهیزات پزشکی به زائران پیاده ارائه می شود.

 

مسئول امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی خراسان‌رضوی گفت: در سطح دوم که پزشکان و پرستاران هستند که این پایگاه‌ها در داخل مراکز بهداشت مشهد است و در سطح سه ارائه خدمت زائرانی را که نیاز به انتقال به بیمارستان را دارند به بیمارستان‌های مختلف هدایت می‌شوند.

 

وی از همکاری ۳۱۰ پرستار، پزشک، ماما و کادر درمانی خبر داد و یادآور شد: با هماهنگی های انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیمارانی که به پایگاه های درمانی سطح شهر مراجعه می کنند برای تکمیل فرایند درمان با داشتن معرفی نامه به یکی از بیمارستان های مشهد منتقل می شوند و می توانند خدمات درمانی سطح سوم را به صورت کاملاً رایگان دریافت کنند.

 

صادقی در پایان اشاره کرد: این خدمات از امروز ۲۴ آبان ماه شروع شده و تا ۲۸ آبان ماه ادامه دارد که امیدواریم بتوانیم در این ایام بهداشت و درمان کامل زائران پیاده امام رضا(ع) را بر عهده بگیریم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *