دی ۱۴ام, ۱۳۹۵

رییس تیم جراحی قلب بیمارستان امام رضا(ع) خبر داد:

انجام موفق پیوند قلب در مشهد/ پیشگامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اهدای عضو

رییس تیم جراحی قلب بیمارستان امام رضا(ع) گفت: بیست و چهارمین عمل پیوند قلب با موفقیت در مرکز پيوند قلب و ریه بیمارستان امام رضا (ع) دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

به گزارش نبض شهر، محمد عباسی، رییس تیم جراحی قلب بیمارستان امام رضا(ع) اظهار داشت: بیست و چهارمین عمل پیوند قلب با موفقیت در مرکز پیوند قلب و ریه بیمارستان امام رضا (ع) دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

وی با بیان اینگه این عمل بر روی یک بیمار ۲۲ ساله مبتلا به نارسایی حاد قلبی که سال ها با مشکلات قلبی مواجه بود با موفقیت انجام شد، افزود: قلب اهدایی این عمل از حسین جوادی مقدم ۴۲ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، در مرکز دیالیز و پیوند اعضاء منتصریه دریافت و در بیمارستان امام رضا(ع) به بیمار پیوند زده شد.

عباسی گفت: گیرنده قلب در بخش ICU این مرکز تحت مراقبتهای ویژه پزشکی تیم درمان قرار دارد ودر شرایط نسبتا مساعدی به سر می‌برد و پس از چند روز به بخش قلب انتقال خواهد یافت.

رییس تیم جراحی قلب بیمارستان امام رضا(ع) افزود: روند پیوند قلب زمانی آغاز می شود که بیمار با نارسایی قلبی پیشرفته به مرکز پیوند قلب مراجعه می کند و توسط متخصص قلب ارزیابی می شود واگر واجد شرایط بود در لیست انتظار پیوند قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: بیشتر بیماران که به مرکز پیوند قلب و ریه بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه می کنند نارسایی قلبی شدید و غیر قابل درمان دارند و این نارسایی ممکن است در اثر بیماری عروق کرونری ،بیماریهای مادرزادی قلب ،عفونت ویروسی قلب ،بیماریهای دریچه ای و ماهیچه های قلب بوجود آمده باشد.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: بیمار پس از ۱۵ تا ۲۰ روز بستری در بیمارستان ،مرخص خواهد شد و پیش از ترخیص با انجام نمونه گیری، وضعیت وی مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *