مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی مشهد‌مقدس مطرح کرد

انجام ۸۴ درصد اعمال جراحی در بیمارستان‌های دولتی/ افزایش ماندگاری پزشکان متخصص در شهرستان‌های خراسان‌رضوی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهدمقدس گفت: قبلاً هر متخصصی به شهرستانی می‌رفت به طور متوسط ۱۳ روز و حدود ۲ تا ۳ ساعت حضور داشت اما اکنون به‌طور متوسط ۲۴ روز حضور داشته و ۲۴ ساعته مشغول به کار هستند.

به گزارش نبض شهر، مصطفی مهرابی‌بهار در نشست خبری هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: مطالبات مردم از دستگاه‌ها توسط خبرنگاران اعمال می‌شود و مردم با عینک خبرنگاران همدیگر و دستگاه‌ها را می‌بینند بنابراین هرچه عینک شفاف‌تر باشد تصویر آنها نیز شفاف‌تر می‌بینند.

وی با بیان اینکه مهندسی فرهنگی در جامعه برعهده خبرنگاران است، افزود: در مقایسه‌ها باید دقت کرد؛ برخی کشورها نظیر ژاپن به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۱۰ تخت دارند، میانگین منطقه ۳ سخت است اما ما ۱٫۷ تخت داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: از طرف دیگر، بعضی کشورها به اعضای هر تخت ۶ نفر بیمار دارند و ما ۲٫۸ نفر؛ پس خبرنگار علاوه بر اینکه باید صادق و امانتدار باشد باید اطلاعات کافی نیز داشته باشد.

مهرابی‌بهار با بیان اینکه بیش از ۸۴ درصد اعمال جراحی در کشور در بیمارستان‌های دولتی انجام می‌شود، گفت: سرگردانی بیمار و همراه بیمار برای تهیه دارو بسیار کاهش یافته و نشان از عدالت اجتماعی در حوزه سلامت دارد. بیمه همگانی اکنون در سراسر کشور انجام شده که سازمان بهداشت جهانی در این بخش حوزه سلامت را تحسین کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره ماندگاری پزشکان در شهرستان‌ها گفت: قبلاً هر متخصصی به شهرستانی می‌رفت به طور متوسط ۱۳ روز و حدود ۲ تا ۳ ساعت حضور داشت اما اکنون به‌طور متوسط ۲۴ روز حضور داشته و ۲۴ ساعته مشغول به کار هستند.

مهرابی‌بهار با اشاره به ارتقای هتلینگ بیمارستان‌ها تصریح کرد: بیش از ۱۴۰۰ تخت در این مدت کوتاه به تخت‌های ما افزوده است اما با کمبود نیرو نیز مواجه هستیم. کد ۷۲۴ برای سکته‌های مغزی و کد ۲۴۷ برای سکته‌های قلبی به طور ۲۴ ساعته فوق تخصص پاسخگوی مردم است که در کاهش عارضه‌ها بسیار موثر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه اتوماسیون و پرونده الکترونیک از دیگر اقدامات قابل توجه است، افزود: مشخص‌شدن مسئول سلامت هر فرد ایرانی از دیگر کارهای ماندگاری است که طی آن تا آخر امسال هرکسی باید حداقل یکبار معاینه شده باشد.

مهرابی‌بهار خاطرنشان کرد: وقتی بیمار در راهرو حضور دارد یعنی ما بیشتر از توان فعالیت می‌کنیم به طوری که گاه در بخش ۲۵ تخته ۷۰ مریض داریم و باکمبود پرستار نیز مواجه هستیم‌.

انتهای پیام/

برچسب‌ها


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *