مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۶

مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد مطرح کرد:

ایجاد نخستین پایگاه گردشگری سلامت در شهر مشهد

مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد از ایجاد نخستین پایگاه گردشگری سلامت در شهر مشهد خبرداد.

به گزارش نبض شهر، علی قناویزچی اظهار داشت: با توجه به اینکه، شهر مشهد نسبت به سایر کلانشهر‌ها سالانه پذیرای میلیون‌ها زائر است، این ظرفیت را دارد که به قطب گردشگری سلامت در منطقه تبدیل شود.

وی افزود: طبق هماهنگی صورت گرفته، نخستین پایگاه سلامت با تاییدیه بخش خصوصی و میراث فرهنگی این مرکز در میدان طبرسی که یکی از مکان‌های پرتردد زائران است، راه‌اندازی شد. ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﺳﻼﻣﺖ و ﺗﻮرﯾﺴﻢ درﻣﺎﻧﯽ ﯾﮑﯽ از ﺣﻮزه‌ﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﯽﺗﻮاﻧﺪ ﻧﻘﺸﯽ ﺑﺴﺰایی در ﺟﻬﺖ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮی اﯾﻔﺎ کند.

قناویزچی همچنین به اهداف دیگر این طرح پرداخت و تصریح کرد: گسترش صنعت گردشگری سبب ارتقاء ابعاد وسیع اقتصادی از جمله ایجاد فرصت‌های شغلی، درآمدزایی، رضایت‌مندی زائران، افزایش ماندگاری زائر و درآمد پایدار در جامعه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رویکرد ما این است تا با راه‌اندازی این پایگاه حذف واسطه‌گران حوزه درمان صورت گیرد، افزود: طرح مطالعاتی گردشگری سلامت با هدف بررسی شناخت وضعیت فعلی گردشگری سلامت در شهر مشهد، معضلات و آسیب‌های موجود، ایجاد ضوابط در حوزه نظارت و ساماندهی جذب بیمار، تبیین نقش شهرداری در حوزه توریسم مدیکال و… انجام شود.

مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد تصریح کرد: گردشگری سلامت یا توریسم درمانی موضوع جذابی در صنعت توریسم و صنعت خدمات پزشکی و زیبایی است.

قناویزچی با بیان اینکه شهرداری مشهد در جهت زمینه توریسم درمانی و جذب گردشگران سلامت همواره به چهار موضوع اساسی دراین زمینه توجه داشته است، اذعان کرد: توانمندی‌های شاغلان حرفه پزشکی، تکنولوژی‌های روز و استانداردهای جهانی، اقتصاد درمان و هزینه‌های درمانی و مقررات داخلی کشور‌ها از عوامل مهم گردشگری سلامت به حساب می‌آید.

وی تصریح کرد: پس از دوره آزمایشی طرح مربوطه با اصلاح و تکمیل نکات آن، پایگاه ها در دیگر نقاط اطراف حرم مطهر افزایش یابد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *