بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۵

بحران خاموش سلامت در آقایان ایرانى/ ویزیت رایگان متخصصان اورولوژى در روز ملى سلامت مردان

دبیر روز سلامت مردان گفت: گرايش مردان به رفتارهای نامناسب بهداشتی، بی‌توجهی مردان به سلامتى زمينه ساز بروز وضعيت نامناسبی موسوم به "بحران خاموش سلامت" در حوزه سلامت آقايان شده است.

به گزارش نبض شهر، جلیل حسینى دبیر روز سلامت مردان در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: با وجود آنکه، بیش از نیمی از مرگ‌های زودرس مردان قابل پیشگیری است، همواره شاهد افزایش میزان مرگ و میر مردان هستیم که نشان از بی‌اعتنایی آنان نسبت به عوامل پیشگیرانه است.

وى ادامه داد: گرایش مردان به رفتارهای نامناسب بهداشتی، بی‌توجهی به جستجوی خدمات پزشکی مورد نیاز و نیز عدم اشتغال به فعالیت‌های ورزشی و شرایط کاری خطرناک، زمینه ساز بروز وضعیت نامناسبی موسوم به “بحران خاموش سلامت” در حوزه سلامت مردان شده است.

دبیر روز سلامت مردان افزود: پرداختن به موضوع “سلامت مردان” از آن جهت حائز اهمیت است که از یک سو غفلت از موضوع سلامت مردان درد و رنج قابل توجه و هزینه‌های گزاف و غیرقابل اجتنابی را بوجود می‌آورد و از سوی دیگر این مفهوم علاوه بر اثرگذاری بر کیفیت زندگی مردان، تاثیر شگرفی بر اطرافیان آنها نیز خواهد گذاشت. چرا که افزایش سن امید به زندگی زنان، موجب گردیده است آنها همواره در طول حیات خود شاهد بیماری و درگذشت پدران، برادران، پسران و همسرانشان باشند.

حسینی گفت: از این رو نخستین هفته اسفند ماه در سال جاری، مصادف با هفته سلامت مردان، گام استواری است که به همت جامعه پزشکی پس از گذشت ده سال از برگزاری این مناسبت مهم که اولین بار به پیشنهاد انجمن اورولوژی ایران و حمایت معاونت سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اولین پنجشنبه اسفند ماه سال ۱۳۸۵ با نام “روز ملی سلامت مردان” نامگذاری شد، برای ارتقای سلامت جامعه پیموده می شود.

انجمن اورولوژی ایران هر سال موضوعی از موضوعات مرتبط با سلامت مردان را به عنوان محور خبر رسانی و خدمات عمومی توسط اعضا و بخش های داوطلب خود انتخاب می کند و امسال به موضوع ناباروری مردان اختصاص یافته است.

وی در پایان افزود: در اولین پنجشنبه اسفندماه سال جاری (۱۳۹۵/۱۲/۰۵) متخصصین اورولوژی در سراسر کشور برای ارائه خدمات مشاوره و معاینه پذیرای گروه های مختلف مردان جامعه خواهند بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *