مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۶

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با نبض شهر:

بیمارستان صحرایی بسیج جامعه پزشکی تجربه موفقی بوده است/ ضرورت تقویت روحیه ایثار در جامعه پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: برپایی بیمارستان صحرایی و اردوهای جاهادی توسط بسیج جامعه پزشکی، تجربه بسیار موفقی در سطح کشور بوده که باعث تقویت روحیه ایثار در جامعه پزشکی و حتی مردم عادی شده است.

شاپور بدیع معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با نبض شهر اظهار کرد: بیمارستان صحرایی از جمله فعالیت‌های خوبی است که باید در راستای اردوهای جهادی گسترش بیشتری پیدا کند یعنی همان چیزی که مقام معظم رهبری تأکید دارند که خدمات باید به نقاط محروم برده شود.

وی ضمن تاکید بر احیا و تقویت روحیه جهاد و ایثار در جامعه پزشکی افزود: برپایی بیمارستان صحرایی که با همکاری بسیج جامعه پزشکی صورت گرفته، تجربه بسیار موفقی در سطح کشور بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن با اهمیت دانستن تجربه موفق ارائه خدمات در نقاط محروم و اینکه افراد محروم را تحت پوشش قرار گرفته اند گفت: باتوجه به استانداردهای کشور و نبود امکانات برای تأسیس بیمارستان و مرکز درمانی در هر نقطه کشور، با اجرایی شدن بیمارستان صحرایی این پیام اعلام می شود که خدمات رسانی به محرومان نیز صورت می گیرد و به این قشر نیز توجه می شود.

وی افزود: در این طرح بسیج جامعه پزشکی از همه افراد استفاده کرده تا روحیه جهادی برای آن هایی که در مناطق شهری نیز فعالیت می کنند، ترویج و تقویت شود.

بدیع ضمن اشاره به اهمیت روحیه جهادی در جامعه و اینکه بسیار در تغییر و بهبود فرهنگی مردم و مسئولان ارائه دهنده خدمات مؤثر بوده تصریح کرد: همواره در دانشگاه علوم پزشکی مشهد سعی شده تا از این طرح حمایت شود و کمک رسانی از نظر امکانات و نیروی انسانی نیز صورت گیرد.

وی با بیان اینکه امیدواریم هرساله این طرح اردوی جهادی ادامه یابد افزود: برنامه ریزی شده برای گسترش این اردوها در مناطق مختلف از دانشجویان استفاده شود تا روحیه ایثار از ابتدای شروع کار حرفه ای جامعه پزشکی در آن ها دمیده شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام اینکه از ابندای سال ۴ اردوی جهادی با محوریت بسیج جامعه پزشکی انجام شده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر خدمات‌رسانی در سطح استان، بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید ارائه خدمات در کشور به گونه ای باشد که ارئه دهندگان خدمت روحیه جهادی را حفظ کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *