آبان ۱۲ام, ۱۳۹۶

متخصص قلب و عروق در حاشیه کنگره بین المللی کاسپین csi:

بیماری‌های قلبی مادرزادی به صورت ژنتیکی در ایران بیشتر از دیگر کشورهاست

متخصص قلب و عروق در حاشیه کنگره بین المللی کاسپینcsi گفت: بیماری های قلبی مادرزادی به صورت ژنتیکی در ایران بیشتر از دیگر کشورهاست.

به گزارش نبض شهر، به نقل از آستان نیوز، دکتر اسماعیل زاده؛ متخصص قلب و عروق و از عوامل اجرایی کنگره بین المللی کاسپینcsi تاثیر غربالگری جنینی را در کاهش بیماری های مادرزادی قلبی صددرصد موثر عنوان کرد و گفت: از هفته چهاردهم می توانیم قلب جنین را بررسی کنیم و با تشخیص زودرس از خیلی از بیماری هایی که بعدا تشخیص داده می شود جلوگیری کنیم و حتی مجوز سقط جنین را گرفته و از بدنیا آمدن چنین نوزادنی پیشگیری نماییم.
وی با اشاره به اینکه آمار دقیقی از بیماری های قلبی کودکان کشور منتشر نشده است، گفت: با این وجود بیماری های قلبی مادرزادی به صورت ژنتیکی در کشور ما بسیار شایع تر از کشورهای دیگر دنیا است.
این متخصص قلب و عروق بیمارستان رضوی با اشاره به جراحی های غیرتهاجمی، بهره مندی از این روش را در پیشگیری از بیماری های قلب و عروق بسیار موثر عنوان کرد و افزود: با این روش می توان از مرگ و میر جلوگیری کرد و همچنین در کیفیت زندگی افراد نیز موثر است.
وی تصریح کرد: بیمار قلبی ممکن است بتواند تا ۳۰ الی ۳۵ سالگی زندگی کند، اما کیفیت زندگی اش خیلی پایین است و این عمل اگر انجام شود بیمار می تواند از قلب عادی برخوردار شود و تا پایان عمر از زندگی مطلوبی برخوردار باشد.
اسماعیل زاده افزود: این کنگره در انتقال تجربیات بسیار موثر است و اولین کنگره ای است که در زمینه بیماری های مادرزادی قلب در ایران برگزار شده است و متخصصانی که از بهترین اساتیدی دنیا هستند از ۱۸ کشور و به خصوص کشورهای اروپایی و امریکایی میهمان این کنگره هستند و این تجربه خوبی برای پزشکان جوان و همکاران ماست.

برچسب‌ها,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *