آبان ۱۳ام, ۱۳۹۶

مسئول اورژانس قلب بیمارستان جوادالائمه مشهد مطرح کرد:

تاثیر مستقیم آلودگی هوا بر افزایش سکته های قلبی/ تردد بیماران قلبی در روزهای آلوده ممنوع

مسئول اورژانس قلب بیمارستان جوادالائمه مشهد گفت: با سرد شدن هوا شاهد تشدید آلودگی هوا و افزایش ریزگرد های معلق در هوا هستیم که این امر باعث بالارفتن سکته های قلبی می شود.

دکتـر مهدی مسیبـی، مسئول اورژانس قلب بیمارستان فوق تخصصی قلب جوادالائمه مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار نبض شهر، اظهار کرد: امروزه با پیشرفت علم در جهت رفت بیماری های قلب و ورود تکنولژی پیشرفته جراحی قلب در مشهد، بسیاری از مشکلات قلب که تا چند سال گذشته برای رفع آن نیاز به جراحی باز بود، به روش های «اینترونشنال کاردیولوژی» یا همان جراحی بسته قلب انجام می شود.

وی با بیان اینکه آمار سکته قلبی در ایران رشد سعودی داشته افزود: مصرف زیاد نمک، فشار خون بالا، چربی خون، دیابت، کم تحرکی و آلودگی هوا از عوامل تشدید کننده بروز سکته های قلبی در ایران هستند اما استرس و فشار های عصبی یکی از اصلی ترین عوامل ایجاد سکته قلبی است که متأسفانه کمتر به آن پرداخته می شود.

مسیبی تصریح کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده در بیمارستان فوق تخصصی قلب جوادالائمه مشهد بر روی بیماران قلبی؛ مشخص شد که آلودگی هوا تأثیر مستقیمی بر ایجاد مشکلات قلبی دارد.

مسئول اورژانس قلب بیمارستان فوق تخصصی قلب جوادالائمه مشهد با بیان اینکه با شروع فصل سرما شاهد افزایش میزان آمار سکته قلبی هستیم، گفت: با سرد شدن هوا شاهد تشدید آلودگی هوا و افزایش ریزگرد های معلق در هوا هستیم که این امر باعث بالارفتن سکته های قلبی می شود.

وی ادامه داد: توصیه می شود تا افراد حساس مانند افرادی که از بیماری های قلبی رنج می برند، مادران باردار و کودکان حتی‌الامکان از تردد در شهر در ایام آلوده خودداری کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *