خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۶

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد:

تشدید فعالیت ۱۰۴ گروه نظارتی بهداشت محیط در ماه مبارک رمضان

مدیر بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تشدید فعالیت ۱۰۴ گروه نظارتی بهداشت محیط در ماه مبارک رمضان خبر داد.

علی اصغر حسنی در گفت و گو با نبض شهر، اظهار داشت: در این طرح گروه های بهداشت محیط در قالب ۲۵۳ بازرس بهداشت محیط بر فعالیت بیش از ۱۰۰ هزار امکنه زیارتی ، تهیه و توزیع مواد غذایی ، آموزشی ، تفریحی و اقامتی نظارت می کنند.

وی هدف از اجرای این طرح را ارتقاء سلامت و بهداشت مجاوران و زائران بارگاه منور رضوی و پیشگیری از بروز بیماری های منتقله از آب و غذا برشمرد و افزود: در ماه مبارک رمضان تمرکز بیشتر بازرسان بر روی نظارت بر تهیه و توزیع زولبیا و بامیه و مراکز طبخ و توزیع آش های سنتی است.

مدیر بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تهیه و توزیع زولبیا و بامیه در سال جاری تنها در شیرینی فروشی ها و طبخ و توزیع آش های سنتی ( شله ، حلیم ، آش رشته و سوپ) در رستورانها و کبابی ها باید انجام شود اظهار داشت : بازرسان در صورت مشاهده هر گونه تخلف، از طریق مراجع قضایی اقدام خواهند کرد.

حسنی افزود: شهروندان در صورت مشاهده موارد غیر بهداشتی تهیه و توزیع مواد غذایی می توانند مراتب را با شماره تلفن ۱۹۰  به سامانه شکایات بهداشتی وزارت بهداشت  اطلاع دهند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *