به نقل از نبض شهر، سردار یعقوبعلی نظری، ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مسئولان کانون‌ها و تیم‌های طرح شهید رهنمون خراسان بزرگ که در بیمارستان قائم(عج) مشهد برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه فجر و سالروز پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی اظهار کرد: مهم‌ترین دست آورد انقلاب، استقرار نظام اسلامی در ایران است که باید با تمام وجود از آن حفاظت کنیم.

وی افزود: با زاویه و نگاه عمیقی باید به ماهیت اصلی نظام اسلامی نگریست و همان‌طور که امام خمینی(ره) فرمودند حفظ این نظام اسلامی از واجبات است و ما باید این فرموده امام(ره) را سرلوحه خود قرار دهیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با تأکید بر اینکه اسلام به‌خودی‌خود هیچ مشکلی ندارد، یادآور شد: اگر مسلمانی اشتباهی انجام می‌دهد نباید این اشتباه را به پای اسلام و نظام اسلامی بگزاریم.

سردار نظری گفت: درواقع نظام اسلامی با تمام نظام‌های موجود در جهان که تنها برای برآورده کردن نیازهای مادی مردم شکل‌گرفته، متفاوت است زیرا علاوه بر زندگی مادی مردم برای آخرت آن‌ها نیز برنامه دارد.

وی با اشاره به اینکه فلسفه اصلی به وجود آمدن نظام جمهوری اسلامی مردم هستند زیرا اسلام برای مردم است، ادامه داد: نظام اسلامی درجهت خدمت‌رسانی به مردم استقراریافته است و دراین‌بین دشمان نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال عوض کردن برداشت مردم نسبت به جمهوری اسلامی هستند تا ما این نظام را مانند نظام‌های دیگر ببینیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تأکید کرد: نباید اصل نظام را با اعمال و رفتار برخی مسئولان بسنجیم و بگوییم ضعف عملکرد آن‌ها نشان از ضعف نظام دارد.

سردار نظری با بیان اینکه همه اقشار و مسئولان باید از تمام ظرفیت خود برای خدمت‌رسانی به مردم استفاده کنند، خاطرنشان کرد: هرکس که وسع و قابلیت انجام کار و خدمت‌رسانی به مردم را دارد و از ارائه این خدمت دریغ می‌کند، بنا بر آیه قرآن در آخرت از او بازخواست می‌شود.

وی تصریح کرد: امروز شاهد صادر شدن انقلاب و تفکرات امام خمینی(ره) به سراسر جهان هستیم و علاوه بر جغرافیای فکری افراد، بسیاری از مناطق جهان در سلطه جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) در خصوص نقشه دشمن برای تضعیف نظام جمهوری اسلامی گفت: دشمن با تضعیف رابطه مردم با نظام و تخریب چهره ولی‌فقیه به دنبال از بین بردن ستون اصلی نظام است که ما نباید بگذاریم آن‌ها نقشه‌های شوم خود را پیاده کنند.

سردار نظری گفت: امروز عملیات روانی دشمن علیه نظام به اوج خود رسیده است به صورتی که ما علاوه بر جنگ سخت در میدان‌های فرهنگی، مجازی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی نیز در حال جنگ هستیم.

وی با تأکید بر اینکه بهترین راه تقویت نظام، خدمت‌رسانی خالصانه به مردم است، یادآور شد: در اغتشاش‌های اخیر گروه عمده افرادی که به خیابان‌ها آمدند گروه نوجوان و جوانی بودند که تحت تأثیر شبکه‌های معاند تحریک کرده بودند و آن چیزی که باعث جمع شدن اغتشاش‌ها شد بازهم مردم بودن که با بصیرت خود به حمایت از نظام اسلامی به خیابان‌ها آمدند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: خدمت‌رسانی به مردم باعث دلگرمی آن‌ها به‌نظام اسلامی می‌شود و شما پزشکان می‌توانید نقش بسیار پررنگی در ارائه این خدمات خالصانه به مردم داشته باشید که این‌یکی از اصلی‌ترین وظایف بسیج جامعه پزشکی است.

سردار نظری با تأکید بر اینکه خدمت‌رسانی بهداشتی و درمانی باید همراه با اقدامات فرهنگی باشد، اظهار کرد: شما بسیجیان جامعه پزشکی سفیران جمهوری اسلامی ایران در مناطق محروم هستید که باید علاوه بر درمان جسم مردم، روح و تفکرات آن‌ها را نیز درمان و تأثیر بگذارید.

وی خاطرنشان کرد: من هرگاه به مناطق محروم سفر می‌کنم می‌گوییم ما آمده‌ایم که مشکلات دنیوی شما را حل کنیم تا شما بتوانید به معنویات و آخرت خود بپردازید.

انتهای پیام/