شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۵

درد قفسه سینه ای که ناشی از زخم معده است

یک دکترای داروسازی ببا اشاره به اینکه درد قفسه سینه می‌تواند نشانگر خطرات جدی در سلامت فرد بوده و باعث سکته قلبی شود، گفت: گاهی اوقات درد قفسه سینه ناشی از زخم معده بوده یا برگشت محتویات معده به داخل مری است که اصطلاحاً به آن رفلاکس می‌گوییم.

به گزارش نبض شهر، به نقل از تسنیم، علی رزازان – متخصص نانوتکنولوژی پزشکی با اشاره به اینکه درد قفسه ناشی از دلایل مختلف است، اظهار داشت: در علم پزشکی درد در این ناحیه بسیار مهم تلقی می‌شود چرا که می‌تواند نشانگر خطرات جدی در سلامت فرد باشد.

این دکترای داروسازی با اشاره اینکه درد قفسه سینه در گروه سنی بالای ۲۰ سال بروز می‎‌‌کند که در بعضی مواقع ناشی از انسداد عروق کرونل بوده و باعث سکته قلبی می‌شود، ادامه داد: همچنین در اشخاصی که فشار بالا و چربی خون بسیار بالایی دارند نیز اتفاق می‌افتد که اغلب از مشکل خود اطلاعی ندارند.

رزازان با اشاره به استفاده از داروی ضددرد در این بیماران افزود: داروهای مسکن برای این بیماران خیلی مفید نیست بلکه این افراد باید داروهای فشار خون مصرف کنند یا سریع بستری شده و تحت نظر درمان‌های تخصصی قرار بگیرند.

عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان افزود در ادامه به بسیج پزشکی گفت: گاهی اوقات درد قفسه سینه ناشی از زخم معده بوده یا برگشت محتویات معده به داخل مری است که اصطلاحاً به آن رفلاکس می‌گوییم.

این متخصص نانوتکنولوژی پزشکی متذکر شد: داروهای مسکن در این گونه موارد نیز کاربردی ندارد و حتی باعث تشدید آن نیز می‌شود به همین دلیل مردم در حین مراجعه به داروخانه و تهیه مسکن حتماً با دکتر داروساز مشورت کنند.

عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان تأکید کرد: خیلی از افرادی که دچار سکته‌های قلبی شده‌اند اگر به موقع بعد از احساس درد در قفسه سینه از داروهای نیتروگلیسیرین زیرزبانی یا آسپرین استفاده کنند می‌توانند از عوارض بعدی سکته قلبی خود جلوگیری کنند.

این دکترای داروسازی در خاتمه خاطرنشان کرد: افرادی که دچار درد قفسه سینه هستند باید علت آن را ریشه‌یابی کرده و سپس دارو مصرف کنند و بدانند که این فشار می‌تواند ناشی از درد نباشد چرا که درمان هر دردی مسکن و داروی ضد درد نیست و همه افراد باید به این مسئله دقت کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *