مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت و گو با نبض شهر:

زنده شدن روحیه ایثار بزرگ‌ترین دستاورد اردوهای جهادی بسیج جامعه پزشکی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد زنده شدن روحیه جهاد و ایثار را بزرگ‌ترین دستاورد اردوهای جهادی بسیج جامعه پزشکی دانست و گفت: با برپایی بیمارستان‌های صحرایی در مناطق محروم، مردم درمیابند که هنوز جمهوری اسلامی آن‌ها را رها نکرده است.

دکتر مصطفی مهرابی بهار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار نبض شهر پیرامون اهمیت برگزاری بیمارستان صحرایی بسیج جامعه پزشکی در مناطق محروم اظهار کرد: همواره دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی در کنار هم برای محرومیت‌زدایی از مناطق کم برخوردار در کنار هم تلاش کرده‌اند.

وی افزود: ما همیشه بسیج جامعه پزشکی را یکی از اعضای مهم خانواده جامعه پزشکی می‌دانیم که خالصانه برای رضای خداوند به یاری ما شتافته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، زنده شدن روحیه جهاد و ایثار را بزرگ‌ترین دستاورد اردوهای جهادی بسیج جامعه پزشکی دانست و گفت: شاید از نظر پزشکی برپایی بیمارستان‌های صحرایی در مناطق محروم درد مردم آن ناحیه را به‌طور کامل رفع نکند اما با این اقدام مردم آن مناطق درمیابند که هنوز جمهوری اسلامی آن‌ها را رها نکرده و برای رفع محرومیت‌های آن‌ها تلاش می‌کند.

مهرابی بهار تأکید کرد: دانشجویان رزیدنت پزشکی بیشترین استقبال را از اردوهای جهادی بسیج جامعه پزشکی دارند و این اردوها باعث می‌شود پزشکان در ابتدای شروع کار حرفه ایشان باروحیه جهادی و ایثار آشنا می‌شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت کمبود پزشک در مناطق محروم و روستایی تا حد زیادی تأمین‌شده است اما همچنان با کمبود پزشک عمومی مواجه هستیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *