آبان ۱۹ام, ۱۳۹۵

رئیس بنیاد پویش داروی سینا خبر داد؛

ساخت قرص ضد سرطان در مشهد/ «کروسینا» اکسیر جوانی

رئیس بنیاد پویش داروی سینا گفت: طی بررسی‌ها و تحقیقات بالینی انجام‌شده بر روی بیماران، علاوه بر خاصیت ضد سرطانی این قرص، خواص ضد آلزایمر، ضدالتهابی، ضدافسردگی، ضد دیابت، بهبود دید افراد و محافظت از نرون‌های عصبی به اثبات رسیده است.

به گزارش نبض شهر، سید احمد مهاجری، رئیس بنیاد پویش داروی سینا ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت ساخت قرص ضد سرطان «کروسینا» در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد اظهار داشت: این قرص برای اولین بار در جهان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و یکی از شرکت‌های خصوصی داروسازی در مشهد، ساخته‌شده و به تولید انبوه رسیده است.

وی ادامه داد: پروژه ساخت قرص کروسینا از سال ۸۰ و با انتشار خواص ضد سرطانی زعفران در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد استارت خورد و ما را بر آن داشت تا این نتیجه تمامی این تحقیقات را به عرصه ظهور و عمل برسانیم و توانستیم در سال ۸۶ اختراع این قرص را به ثبت برسانیم.

این عضو هیئت‌علمی دانشکده داروسازی مشهد بابیان اینکه کروسین نام ماده مؤثره موجود در زعفران است که خواص ضد سرطان دارد، افزود: پیش‌ازاین، قرصی با نام قرص زعفران در ایران ساخته‌شده بود، اما تفاوتش با قرص کروسینا در میزان ماده مؤثره کروسین است که در قرص کروسینا این ماده ۹ برابر قرص زعفران است.

مهاجری در خصوص خواص این دارو بیان داشت: طی بررسی‌ها و تحقیقات بالینی انجام‌شده بر روی بیماران علاوه بر خاصیت ضد سرطانی این قرص، خواص ضد آلزایمر، ضدالتهابی، ضدافسردگی، ضد دیابت، بهبود دید افراد و محافظت از نرون‌های عصبی به اثبات رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه قرص کروسینا منشأ صد در صد طبیعی دارد، گفت: بی‌خطر بودن این قرص به اثبات رسیده و تاکنون هیچ‌گونه عوارضی در مصرف‌کنندگان این قرص مشاهده نشده و تنها در زنان باردار و افرادی که دارای کمبود فاکتور انعقادی خون هستند، منع استفاده وجود دارد.

رئیس بنیاد پویش داروی سینا ادامه داد: قرص ضدافسردگی باعث بیماری‌های قلب و عروقی و کاهش میل جنسی می‌شود اما در این‌چنین عوارضی را به دنبال ندارد و حتی عوارض همچون ایجاد دانه در اطراف دهان که با استفاده بیش‌ازحد از زعفران ایجاد می‌شود نیز ندارد.

مهاجری از استقبال و علایق پزشکان آمریکایی و اروپایی جهت صادرات این محصول به آن کشورها خبر داد و بیان داشت: خاصیت ضد سرطانی کروسین در جهان به اثبات رسیده است و این ماده باعث کاهش مقاومت سلول‌های سرطانی می‌شود و اثر فوق‌العاده‌ای در جلوگیری از بروز سرطان در افراد مستعد دارد.

وی از کروسین به‌عنوان اکسیر جوانی نام برد و خاطرنشان کرد: این قرص به‌صورت یک مکمل دارویی در بازار موجود است، به افرادی که دارای سابقه سرطان در خانواده خود هستند و افراد بالای ۵۰ سال پیشنهاد می‌کنم جهت جلوگیری از بروز سرطان‌های احتمالی روزی یک عدد قرص کروسینا استفاده کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *