آبان ۲۹ام, ۱۳۹۵

دبیر علمی سمینار تازه‌های سرطان‌های سر و گردن ایران عنوان کرد؛

ضرورت تشخیص سرطان حنجره در مراحل اولیه/ سیگار اصلی‌ترین علت ابتلا به سرطان حنجره است

دبیر علمی سمینار تازه‌های سرطان‌های سر و گردن ایران گفت: سرطان حنجره از شایعترین سرطانهای سر و گردن به شمار می رود و تشخیص هر چه سریعتر این بیماری در مراحل اولیه، باعث افزایش موفقیت درمان و کاهش عوارض آن می شود.

به گزارش نبض شهر، علی تقی زاده، دبیر علمی سمینار علمی تازه‌های درمان و تشخیص سرطان‌های سر و گردن اظهار داشت: این سمینار به همت انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران و با همکاری مرکز تحقیقات سرطان، مرکز تحقیقات تحقیقات سینوس و جراحی آندوسکوپیک و مرکز رادیوتراپی و انکولوژی رضا، پنجشنبه چهارم آذر در هتل پردیسان برگزار می شود.

وی ادامه داد: این سمینار برای گروه های هدف کلینیکال انکولوژی، رادیوتراپی و انکولوژی، گوش و حلق و بینی (ENT)، پزشکی هسته ای، رادیولوژی، پزشکان عمومی، پاتولوژی و جراحی دارای امتیاز بازآموزی است.

دبیر علمی سمینار علمی تازه های درمان و تشخیص سرطان های سر و گردن اظهار داشت: سرطانهای سر و گردن طیف گسترده ای از بیماریها همچون لنفوم، غدد بزاقی، گردن، کام، زبان، لثه، تیروئید و دهان شامل می شود.

تقی زاده خاطر نشان کرد: سرطان حنجره از شایعترین سرطانهای سر و گردن به شمار می رود و تشخیص هر چه سریعتر این بیماری در مراحل اولیه، باعث افزایش موفقیت درمان و کاهش عوارض آن می شود.

وی  افزود: سیگار اصلی ترین علت ابتلا به این بیماری به شمار می رود به طوری که اغلب مبتلایان سابقه مصرف دخانیات را دارند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *