آبان ۳۰ام, ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد:

ضرورت تقویت اخلاق حرفه‌ای در دانشجویان علوم پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تأکید بر اینکه اخلاق حرفه‌ای باید در دانشجویان تقویت شود، گفت: دانشجویان از طیف‌های مختلف جامعه و با تفکرات مختلفی هستند که باید به تقویت اخلاق حرفه‌ای آن ها توجه بیشتری داشت.

به گزارش نبض شهر، دکتر محمدرضا دارابی، در جلسه هم‌اندیشی با مسئولان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی که در سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد اظهار کرد: امام خمینی(ره) تکلیف ما را نسبت به بسیج با فرمایش‌های خود مشخص کرده اند و همانطور که ایشان می فرمایند «بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد».

وی با بیان اینکه وقتی به نحوه شکل گیری بسیج نگاه می کنیم، درمیابیم که پایه بسیج بر اساس اخلاص و خدمت‌رسانی به مردم است، خاطرنشان کرد: امروز بیش از پیش در تمامی اقشار جامعه و علی الخصوص جامعه پزشکی نیازمند تقویت روحیه اخلاص هستیم.

رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: زمانی به‌ اعضای بسیج نگاه می کنیم، آن ها را افرادی پرتلاش، مخلص و بی ادعا میابیم که هیچگاه به بازی های سیاسی آلوده نشده اند و تنها هدف آن‌ها خدمت‌رسانی به آحاد جامعه است.

دارابی با اشاره به اینکه بسیجیان باید همواره روحیه جهاد و ایثار را در خود حفظ و تقویت کنند، یادآور شد: متأسفانه در قشر درمانی و جامعه پزشکی امروز شاهد گسترش روحیه رفاه‌طلبی هستیم که برای زنده کردن روحیه ایثار باید اقدامات فرهنگی گسترده‌ای اجرا شود.

وی گفت: دانشگاه یکی از مهم‌ترین مراکز انسان‌سازی است که در دانشگاه باید برای سه عنصر اصلی دانشجو، استاد و کادر پشتیبانی برنامه‌های فرهنگی مخصوصی داشت و باید افرادی با تقوا و مناسب با مسئولیت‌های مختلف انتخاب شوند.

رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تأکید بر اینکه اخلاق حرفه‌ای باید در میان دانشجویان تقویت شود، یادآور شد: دانشجویان دانشگاه از طیف‌های مختلف جامعه و با تفکرات مختلفی هستند که باید برای پرورش آن‌ها به ویژه تقویت اخلاق حرفه‌ای برنامه ها و توجه بیشتری داشت.

دارابی ادامه داد: بسیج همانند گذشته می تواند اقدامات بسیار مفیدی در جهت تقویت روحیه ایثار و اخلاق حرفه‌ای داشته باشد و نمود آن را می توان در اعزام تیم های پزشکی در ایام پایان صفر دید.

وی با تأکید بر اینکه باید از موازی کاری جدا خودداری شود، افزود: تعاملات بین سازمانی باید افزایش یابد و بسیج همواره نقش حیاتی و مهمی در اجرای طرح های ملی سلامت، همچون اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال داشته است.

رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: طرح های پیشنهادی بسیج جامعه پزشکی مانند طرح«خادم المهدی» می تواند بسیار مثمر ثمر باشد و حتی این طرح ها می تواند به صورت طرح های ملی اجرا شود.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *