آبان ۱۲ام, ۱۳۹۵

فوق تخصص نفرولوژی کودکان تشریح کرد؛

علت تورم پشت پلک کودکان

فوق تخصص نفرولوژی کودکان گفت: در فصل پاییز با توجه به تغییرات هوا و وجود ویروس های جدید شایع تر است و نخستین نشانه ابتلا به این بیماری تورم پشت پلک هاست.

به گزارش نبض شهر، فاطمه قانع، فوق تخصص نفرولوژی کودکان با اشاره به اینکه ابتلا به سندروم نفروتیک در فصل پاییز با توجه به تغییرات هوا و وجود ویروس ها و میکروب های جدید شایع تر است اظهار داشت: نخستین نشانه ابتلا به این بیماری تورم پشت پلک هاست و به تدریج می تواند تمام بدن را در بر بگیرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: تورم پشت پلک کودک نشانه های ابتلا به سندروم نفروتیک است و در صورت بروز این دسته از علائم باید حتما به پزشک  متخصص مراجعه نمود.

قانع با اشاره به اینکه در این بیماری کلیه ها، پروتئین و مواد ایمن  بیشتری را دفع می کنند و به این دلیل بدن کودک دچار تورم شده و مستعد عفونتهای مختلف می شود تصریح کرد: خوشبختانه این بیماری خوش خیم بوده و با درمان مناسب و کافی کودک بهبود می یابد اما این بیماری تقریبا، در هفتاد درصد موارد  امکان عودهای مکرر را دارد.

وی تاکید کرد: اگر بعد از یک دوره درمانی کودک مجدد دچار این بیماری شد، باید به طور حتم به پزشک مراجعه نمود.

فوق تخصص نفرولوژی کودکان و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه سندروم نفروتیک نیاز به مصرف داروهای متعددی دارد و پیگیری های طولانی را می طلبد خاطر نشان کرد: از اصلی ترین داروهای تجویز شده در این بیماری؛ ترکیبات کورتن است که به هیچ عنوان نباید به صورت خودسرانه مصرف شود.

قانع اظهار در پایان تصریح کرد: در طول دوره درمان با داروهای کورتن دار از تزریق واکسن های ویروسی زنده به کودک باید اجتناب کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *