مهر ۳ام, ۱۳۹۶

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد:

فعالیت ۱۵۰ تیم نظارتی در مشهد بر ایستگاه‌های صلواتی

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: 150 تیم بازرسی به صورت شبانه روزی با همکاری اتحادیه رستوران داران مشهد بر مواد غذایی و ظروف مصرفی در ایستگاه های صلواتی و آشپزخانه ها نظارت می کنند.

علی اصغر حسنی، مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با نبض شهر، پیرامون چگونگی نظارت بر نحوه و کیفیت عرضه مواد غذایی نذری اظهار کرد: پیش از شروع ماه محرم کارگروه سلامت و امنیت غذایی با حضور ارگان های مختلف تشکیل شد.

وی ادامه داد: برای بالابردن سطح بهداشت مواد غذایی که به صورت نذری در سطح مشهد توزیع می شوند، علاوه بر گشت های مداوم گروه های بازرسی بهداشت، در دهه اول محرم و دهه آخر صفر، نظارت ویژه ای بر موکب های و هیئت های مذهبی انجام می شود.

حسنی از ارائه تصحیلات ویژه به آشپزخانه ها توسط اتحادیه رستوران داران مشهد به مناسبت دهه اول محرم خبر داد و گفت: ۱۵۰ تیم بازرسی به صورت شبانه روزی با همکاری اتحادیه رستوران داران مشهد بر مواد غذایی و ظروف مصرفی در ایستگاه های صلواتی و آشپزخانه ها نظارت می کنند.

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: ایستگاه های صلواتی در صورتی که امکان شست و شو ظروف را دارند، بهتر است از لیوان های شیشه ای استفاده کنند و در غیر این صورت ملزم به استفاده از لیوان های کاغذی شده اند.

وی با بیان اینکه از ابتدای ماه محرم هیچ گونه تخلف و یا پلمپی به دلیل تخلفات بهداشتی از سوی ایستگاه های صلواتی نداشته ایم، افزود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی می توانند با تماس با شماره ۱۹۰ شکایات خود را مطرح کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *