بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۵

مدیر بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد به«نبض شهر» خبر داد:

قل قل قلیان همچنان ممنوع/ قلیان‌های پشت ویترین نیز جمع آوری می‌شوند

مدیر بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قانون ممنوعیت عرضه قلیان در مراکز عمومی، همچنان پابرجاست و در حال حاضر هیچ مرکزی اعم از رستوران‌ها و کافه سنتی‌ها مجاز به عرضه قلیان نیستند.

علی‌اصغر حسنی، مدیر بهداشت محیط حرفه‌ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار «نبض شهر»، در خصوص شایعه‌ای مبنی بر بازگشایی مجدد کافه سنتی‌ها در سطح مشهد، اظهار کرد: قانون ممنوعیت عرضه قلیان در مراکز عمومی، همچنان پابرجاست و در حال حاضر هیچ مرکزی اعم از رستوران‌ها و کافه سنتی‌ها مجاز به عرضه قلیان نیستند.

وی از راه‌اندازی گشت‌های مشترک وزارت بهداشت و نیروی انتظامی به نام گشت‌های«لکه‌گیری» برای مقابله با کافه‌های زیرزمینی خبر داد و گفت: این گشت‌ها ۲۴ ساعت شبانه‌روز فعال هستند و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده کافه‌های خانگی و زیرزمینی با شماره‌گیری ۱۹۰ مأموران ما را مطلع سازند.

این مسئول دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تأکید بر اینکه مصرف قلیان یکی از عوام ایجاد سرطان است، افزود: قوه قضاییه نیز بر اجرای این قانون تأکید دارد و به‌شدت با متخلفان برخورد می‌کند.

حسنی در ادامه بیان کرد: تمامی مراکز مجاز فروش دخانیات ملزم به دریافت «کارت دخانیات» از سازمان صنعت، معدن و تجارت هستند و این فروشندگان می‌باید ۱۰۰ متر از مراکز فرهنگی و آموزشی فاصله بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه طبق قانون تبلیغ مواد دخانی ممنوع است، خاطرنشان کرد: مراکز فروش مواد دخانی مجاز به قرار دادن قلیان و سیگار در پشت ویترین مغازه‌های خود نیستند و در صورت مشاهده با آن‌ها برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها, , , , , , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *