آذر ۴ام, ۱۳۹۶

معاون بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی تاکید کرد:

لزوم ترویج فرهنگ ایثار در جامعه پزشکی

معاون فرهنگی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: چند دهه اخیر شاهد گسترش فرهنگ تجمل گرایی در جامعه هستیم و این فرهنگ اشتباه در جامعه پزشکی به دلیل درامدهای بالا بیشتر دیده می شود و یکی از اهداف بسیج جامعه پزشکی زنده و پررنگ کردن روحیه ایثار در جامعه است.

جواد علما در گفت‌وگو با خبرنگار نبض شهر، ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: مهم‌ترین خصوصیت بسیجی ایمان، ایثار، همت، بصیرت و از همه مهم‌تر ولایت مداری است زیرا تا زمانی که افراد جامعه پشتیبان ولایت باشند هیچ نیرویی توان آسیب رساندن به انقلاب اسلامی را ندارد.

وی با بیان اینکه مردم یکی از دو رکن اصلی انقلاب اسلامی هستند افزود: تمام ارگان ها باید تلاش حداکثری داشته باشند تا به مردم و علی‌الخصوص قشر مستضعف خدمت کنند؛ از این رو همواره بسیج در خط مقدم خدمت رسانی به نیازمندان بوده است.

معاون فرهنگی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی تصریح کرد: خدمت رسانی در جهت محرومیت زدایی از وظایف اصلی بسیج بوده که در این راستا بسیج جامعه پزشکی با محرومیت زدایی بهداشتی و درمانی از مناطق کم برخوردار و نیازمند کوشیده است.

علما تجمل گرایی را بزرگ‌ترین آفت جامعه پزشکی دانست و افزود: متأسفانه در چند دهه اخیر شاهد گسترش فرهنگ تجمل گرایی در جامعه هستیم و این فرهنگ اشتباه در جامعه پزشکی به دلیل درامدهای بالا بیشتر دیده می شود اما با این وجود در بسیج جامعه پزشکی شاهد حضور پزشکان و متخصصانی هستیم که به صورت رایگان با ما همکاری می کنند که نشان می دهد فرهنگ ایثار در جامعه پزشکی هنوز از بین نرفته است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف بسیج جامعه پزشکی زنده و پررنگ کردن روحیه ایثار در جامعه است که این امر تا حد زیادی با اجرای برنامه های فرهنگی و اعزام تیم های درمانی به مناطق محروم تحقق یافته است.

معاون فرهنگی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با اشاره به آیه قرآن که خداوند می فرماید فردی که حجرت می کند و در آنجا جهاد می کند دارای اجری مضاعف است، گفت: این آیه می تواند مصداق کادر درمانی باشند که به مناطق محروم سفر می کنند و در آنجا به نیازمندان کمک می کنند.

وی در خصوص برنامه های فرهنگی سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی در هفته بسیج گفت: در نظر داریم تا در روز ۷ آذر ماه نشست بصیرتی با حضور مسئولان کانون های سراسر مشهد و چند سخنران مطرح استانی برگزار کنیم.

علما ادامه داد: پنج شنبه ۹ آذر ماه مسابقه تیراندازی جهت ترویج فرهنگ ورزش در میان خانواده های اعضای بسیج جامعه پزشکی برگزار می شود که در پایان به افراد برتر جایزه اهدا می شود.

معاون فرهنگی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با تاکید بر گسترش فرهنگ کتابخوانی در میان نسل جوان، گفت: در این راستا مسابقه کتابخوانی مصادف با هفته بسیج شروع می شود و پایان آن در دهه فجر خواهد بود و به افراد برتر جوایز نفیسی اهدا می شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *