شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۵

یک کارشناس طب سنتی:

مخلوط کردن ماست با آبلیمو یا سرکه سبب افسردگی، ترس و اضطراب می‌شود

یک کارشناس طب سنتی گفت: مخلوط کردن ماست با آبلیمو یا سرکه سبب افسردگی، ترس، اضطراب، و تشدید بیماری صرع می‌شود.

به گزارش نبض شهر، به نقل از تسنیم, سید جواد علوی اظهار داشت: مخلوط کردن ماست با آبلیمو یا سرکه سبب افسردگی، ترس، اضطراب، و تشدید بیماری صرع می‌شود.

به گفته وی بدن انسان بر اثر غذاهایی که می‌خورد دارای باکتری‌ها و سمومی می‌شود که در دراز مدت می‌تواند باعث بروز بیماری‌های متفاوت باشد.

این کارشناس طب سنتی افزود: سبزی‌ها از موادی هستند که می‌توانند به انسان در دفع سموم و مواد زائد کمک کنند. سیر به دلیل دارای بودن ترکیبات فراوانی که دارد یک سم زدای فوق العاده محسوب می‌شود.

علوی ادامه داد: این ماده غذایی به بدن کمک می‌کند تا سموم و مواد زائد به ویژه آلودگی‌هایی مانند سرب و جیوه از بدن خارج شوند. علاوه بر این، سیر دارای خواص ضدباکتریایی است برای همین می‌تواند روده‌ها را به خوبی تمیز کند.

وی اضافه کرد: دوری از برهم خوری و زیاد خوردن و چیزهای چرب و لزج، گرسنگی زیاد و نخوردن آب وسط غذا به سلامت معده کمک می‌کند همچنین استفاده از غذاها و کباب‌های مقوی مثل کباب راسته گوسفند جوان به همراه زیره و دارچین نیز موجب حفظ سلامت معده می‌شود.

این کارشناس طب سنتی بیان کرد: مصرف شربت‌های مقوی معده مانند سکنجبین، شربت لیمو، شربت غوره، انار و زرشک خوردن و مالش روغن‌های مقوی معده بر سر معده مانند روغن گردو و روغن مصطکی به سلامت معده کمک می‌کند.

علوی یاداور شد: خوردن سیراب و شیردان گوسفند سالم به همراه زیره و دارچین و هل, خوب جویدن غذا به طوری که غذا با بزاق دهان ترکیب شده و بصورت کشکاب درآید و سپس بلعیده شود نیز به حفظ سلامت معده کمک می‌کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *