شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۶

مصرف نمک در کشور با کمک نان کاهش یافت

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: مهم‌ترین مشکل تغذیه‌ای ایران، وضعیت تغییر الگوی مصرف مواد غذایی است و شامل تغییر مصرف نمک، قند و چربی بوده که عامل خطر بیماری‌های غیرواگیر است.

به گزارش نبض شهر، زهرا عبداللهی با بیان اینکه در حال حاضر بیماریهای غیرواگیر مهمترین عامل مرگ‌ومیر کشور است، اظهار داشت: مهمترین عامل خطر دیابت، بیماریهای قلبی و عروقی و سرطانها، الگوی غذایی مردم است.

وی افزود: در حال حاضر نمک، مواد قندی و شیرین، نوشابه‌ها و فست‌فودها، بی‌رویه مصرف می‌شوند و در مقابل مصرف سبزیها و میوه‌ها و تحرک مردم کاهش یافته است.

عبداللهی با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد مردم کشور اضافه‌وزن و چاقی دارند، هشدار داد: اضافه‌وزن و چاقی خطر ابتلا به دیابت، سرطانها و فشار خون و بیماری‌های قلبی و عروقی را بیشتر می‌کند.

وی با ابراز این مطلب که “امروزه حتی شاهد روند افزایشی چاقی در کودکان زیر پنج سال و سنین مدرسه هستیم”، گفت: دلیل اصلی آن، مصرف نوشیدنی‌های شیرین و فست‌فودها و نوشابه‌های گازدار است که باید به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی کشور در پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر قرار گیرد.

عبداللهی با اعلام “در ایران در زمینه سوءتغذیه کودکان، بهبود قابل توجهی در چند سال اخیر داشته‌ایم”، عنوان کرد: بیش از ۵۰درصد سوءتغذیه کودکان با اقداماتی که در حوزه وزارت بهداشت در حال اجراست کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: کمبود ریزمغذی‌ها، روی و آهن به‌طور معناداری کاهش پیدا کرده است و در مقابل آن چاقی روند افزایشی دارد.

وی گفت: کنار اقداماتی که در قالب طرح تحول نظام سلامت در حال اجراست، مهمترین اقدامی که در زمینه تغذیه صورت گرفته است، به‌کارگیری کارشناسان تغذیه در اولین سطح ارائه خدمت به مردم، به‌خصوص در حاشیه شهرهاست و به‌طور کلی در مناطق شهری خدمات مشاوره تغذیه‌ای به مردم ارائه می‌شود.

عبداللهی به همکاری‌های وزارت بهداشت در راستای بهبود وضعیت تغذیه مردم با دیگر سازمانها اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت با صنایع غذایی همکاری بسیار خوبی دارد، به‌طوری که با انعقاد تفاهم‌نامه با همکاری صنایع غذایی، سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت، استاندارد قند و نمک و چربی در صنایع غذایی روند کاهشی پیدا کرده و کنترل می‌شود.

وی افزود: در تعدادی از صنایع غذایی بازنگری و کاهش میزان قند و نمک در آنها اتفاق افتاده و در بسیاری از نوشیدنی‌ها، نوشابه‌های گازدار، آبمیوه‌ها و مواد شیرین، میزان شکر کم شده است.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت مهمترین اقدامی را که ظرف سه سال اخیر در کشور اتفاق افتاده است کاهش میزان نمک در نان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه مهمترین منبع دریافت نمک مردم نان است، استاندارد میزان نمک در نان بازنگری شده است و میزان آن از دو و سه‌دهم درصد نمک به کمتر از یک درصد کاهش یافته است.

عبداللهی عنوان کرد: تفاهم‌نامه بین وزارت بهداشت و درمان و سازمان ملی استاندارد امضاء شد و اکنون بازرسین بهداشت محیط در بازرسی و نظارت بر نانوایی‌ها میزان نمک را کنترل می‌کنند.

وی گفت: بر اساس آخرین گزارشی که از بازرسین بهداشت محیط در بازرسی از نانوایی‌ها در دست داریم حدود ۷۴ درصد نانوایی‌ها استاندارد یک درصد و کمتر را رعایت می‌کنند و این اقدام بسیار مهمی است که اگر به‌صورت کامل در کشور اجرا شود به این معنی است که روزانه سه گرم از مصرف نمک مردم کم می‌شود و مردم در حال حاضر سه برابر میزان نمک مورد نیاز بدن خود را مصرف می‌نمایند که بخش عمده آن از نان است.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اضافه کرد: امیدواریم با این اقدام میزان بیماریهای فشار خون، قلبی و عروقی، سکته‌های مغزی و سرطان‌ها را بتوانیم کنترل کنیم.

وی ضمن قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد که میزبان اولین سمپوزیوم بین المللی تغذیه و امنیت غذایی کنار اولین کنگره بین المللی تغذیه بود، گفت: برنامه‌ریزی بسیار خوبی صورت گرفته و تلاش‌های بسیار خوبی صورت پذیرفته که امروز شاهد حضور تعداد زیاد کارشناسان و مسئولین تغذیه جهان در این سمپوزیوم و کنگره هستیم که این گردهمایی کار مهمی است.

دکتر عبداللهی گفت: مباحثی که در این سمپوزیوم مطرح می‌شود، اقدامات، مداخلات و برنامه‌های لازمی است که در خصوص رفع مشکلات تغذیه‌ای و بهبود وضعیت تغذیه برای کشور ایران و سایر کشورهای منطقه بحث و تبادل نظر می‌شود.

گفتنی است کنگره بین المللی تغذیه از مطالعات پایه تا مداخلات بالینی ۱۵ الی ۱۷ شهریور به‌میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *