بهمن ۳ام, ۱۳۹۶

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

معوقات کارانه پرستاران پرداخت می شود

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دانشگاه مشهد اضافه کار پرسنل را در پایان هر ماه پرداخت کرده است و تلاش داریم در صورت ارائه دریافت مبالغی از سوی سازمان های بیمه گر، کارانه چند ماه پرسنل را طی ماه جاری پرداخت کنیم.

حسن عزتی در گفت و گو با نبض شهر؛ ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب (س) به پرستاران،به اولویت های مدیریت پرستاری دانشگاه اشاره و خاطر نشان کرد: اورژانس های بیمارستانی و رضایت مندی بیماران دو اولویت اصلی حوزه پرستاری به شمار می روند که تلاش  می شود تا در این زمینه ها به موفقیت هایی دست پیدا کنیم.

پرستاران اورژانسی باید از میان پرسنل با تجربه انتخاب شوند

وی افزود: تلاش می شود پرستاران حوزه اورژانس ها از میان نیروهای توانمند تر انتخاب شوند و  از پرسنل با تجربه در این راستا بهره مند شده و به همین منظور آموزش مهارت های ارتباطی برای پرسنل اورژانس برگزار می شود.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد رساندن تعداد نیروهای کادر پرستاری دانشگاه به حد استاندارد را مهم ارزیابی کرد و گفت: دانشگاه تلاش دارد تا مطالبات پرسنلی و معوقات کارانه های پرستاران را پرداخت کند.

وی ادامه داد: باید تلاش شود تا این مطالبات  بر اساس دستور رییس دانشگاه به روز رسانی شود. دانشگاه بالقوه این توان را دارد؛ اما به دلیل ناتوانی سازمان های بیمه گر در پرداخت بدهی خود تا کنون نتوانسته معوقات پرسنل پرستاری را در بحث کارانه ها پرداخت کند.

معوقات کارانه پرستاران پرداخت می شود

عزتی بیان داشت: البته دانشگاه مشهد اضافه کار پرسنل را در پایان هر ماه پرداخت کرده است و تلاش داریم در صورت ارائه دریافت مبالغی از سوی سازمان های بیمه گر،  کارانه چند ماه پرسنل را طی ماه جاری پرداخت کنیم.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد به انجام دو کار عمده در بحث رضایت مندی بیماران اشاره و اظهار داشت: در راستای بحث کیس متد؛ که یک مدل از تقسیم کار بین همکاران پرستاری است، باید پرستار هر بیمار مشخص باشد.

 وی تاکید کرد: بر این اساس باید پرستار  با حضور بر بالین بیمار ، خود را معرفی، تمام کارهای پرستاری بیمار را دنبال و نام خود را در تابلوی بالای سر بیمار درج نماید. این کار در اکثر بیمارستان های دانشگاه آغاز شده و تا حدی رضایت مندی بیماران را افزایش داده است.

راه اندازی کلینیک آموزش سلامت در ۲۵ بیمارستان زیر پوشش

عزتی آموزش سلامت را دومین برنامه مدیریت پرستاری در راستای افزایش رضایت مندی بیماران عنوان و اضافه کرد: در این خصوص بیمار از بدو پذیرش، زمان بستری و هنگام ترخیص باید آموزش هایی را دریافت کند.

 مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تصریح کرد: در این خصوص آموزش های تغذیه ای، توصیه در مصرف غذاهای مفید، غذاهای مضر بر سلامتی بیمار، فعالیت های لازم در طول روز، زمان مراجعه بعدی و… به بیمار ارائه می شود و وی در زمان ترخیص یک نسخه از این آموزش ها را دریافت می کند.

وی از ارتباط برخی بیمارستان ها با بیماران ترخیص شده جهت بررسی حال بیمار خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۵ بیمارستان دانشگاه آموزش های سلامت را دنبال می کنند و کلینیک آموزش سلامت را راه اندازی کرده اند.

 عزتی بیان داشت: نیازمند فرهنگ سازی لازم در این راستا هستیم؛ تا مردم بدانند که می توانند با مراجعه به این کلینیک ها بدون هیچ هزینه ای پیام های سلامت را دریافت و مراقب سلامت خود باشند.

۸۱۹ نیرو به تدریج در حال افزوده شدن به  کادر پرستاری دانشگاه  هستند

عزتی تاکید کرد: در سال ۱۳۹۵ مجوز استخدام ۸۱۹ پرستار از وزارت بهداشت کسب شد؛ که از این تعداد ۷۳۵ نفر نیرو در شهر مشهد و ۸۴ نفر در شهرستان ها جذب خواهند شد. این تعداد به تدریج در سال جاری در حال اضافه شدن به مجموعه می باشند.

۱۶۰ نیرو در سال ۹۶ جذب کادر پرستاری می شوند

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: در سال ۱۳۹۶ مجوز جذب ۱۶۰ نیرو برای کادر پرستاری گرفته شده است؛ که از این تعداد ۱۱۵ نفر پرستار، ۲۶ نفر اتاق عمل و ۱۶ نفر در هوشبری فعال خواهند شد.

وی تاکید کرد: بزرگترین مشکل ما در حال حاضر کمبود کمک پرستار و خدماتی است که در رده پایین باید انجام شود. بر این اساس با کمبود ۹۰۰ کمک پرستار مواجهه هستیم؛ که با وجود مجوز حضور ۴۵ نفر کمک پرستار از سوی وزارت بهداشت؛ اما حداقل، مجوز ۳۰۰ نیروی کمک پرستار را نیاز داریم.

عزتی افزود: البته ۳۵۰ نفر کمک پرستار توسط بخش خصوصی و با نظارت دانشگاه تحت برنامه آموزش کمک پرستاری، آموزش دیده اند؛ که در صورت ارائه  مجوز از سوی وزارت بهداشت می توان این تعداد را به صورت نیروی شرکتی جذب کرد.

 مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: در برنامه ریزی جدید، پرستاری دارای سه رده کمک پرستار، کارشناس پرستاری و پرستاران متخصص می باشد؛ که تلاش داریم با دوره هایی که برای کارشناسان پرستاری گذاشته خواهد شد، پرستارانی متخصص و توانا در بخش های ICU،NICU، CCU، آنژیوگرافی و … داشته باشیم.

ضریب تعداد پرستار به هر تخت فعال باید به ۱/۳ برسد

وی افزود: نسبت پرستار به تخت فعال در بیمارستان های دانشگاه تا پایان شهریور سال  ۱۳۹۶ حدود۰.۹۵ بوده است که باید این عدد را ۱.۳برسانیم. البته ضریب تخت مد نظر وزارت بهداشت ۱.۸ است.

عزتی به روز پرستار اشاره کرد و بیان داشت: اغلب بیمارستان های دانشگاه این روز را جشن می گیرند و از پرستاران خود تقدیر و تشکر خواهند داشت؛ که در کنار آن دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز ، جشنی بزرگ را با حضور هزار نفر از پرستاران واحدهای مختلف دانشگاه برگزار خواهد کرد.

جشن روز پرستار در برج سپید دانشگاه برگزار می شود

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهدبیان داشت:  این جشن در تالار بزرگ دانشگاه روز پنج شنبه، پنجم بهمن ماه جاری به صورت مشترک با سازمان نظام پرستاری  از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲ ظهر برگزار می شود و از پرستاران نمونه و الگو در دانشگاه با حضور رییس و اعضای هیات رییسه دانشگاه تقدیر خواهد شد.

وی ابراز داشت: نمونه های کادر پرستاری در این جشن از بین بیش از ۱۲ هزار نیروی کادر پرستاری دانشگاه شامل نیروهای دولتی، خصوصی، تامین اجتماعی، ارتش، سپاه،  نیروی انتظامی، دانشگاه آزاد و شهرستان ها انتخاب شده اند.

 عزتی تصریح کرد: در این جشن، دانشجویان نمونه دانشکده پرستاری و پرستاران هلال احمر، سازمان انتقال خون، شیرخوارگاه و مراکزی که جهت ارائه خدمت به مردم در تلاش  هستند حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *