شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۵

یک متخصص طب سنتی عنوان کرد:

نشانه‌های سالم بودن سیستم گوارش از منظر طب سنتی

یک متخصص طب سنتی، نشانه‌های سالم بودن سیستم گوارش و نشانه‌های هضم خوب و هضم بد را از دیدگاه طب سنتی تشریح کرد.

به گزارش نبض شهر، به نقل از تسنیم, حسین رضایی زاده درباره دیابت اظهار داشت: دیابت یعنی استعداد دریافت نکردن مواد غذایی مهمی که بدن باید دریافت کند، یعنی اختلال هضم در بدن موجب دیابت می‌شود.

به گفته وی، حال با این دیدگاه باید آنچه را که می‌خواهیم به عنوان ماده غذایی خوردنی استفاده کنیم, تفکیک کنیم. همچنین بسیاری از افراد باهم خوری و برهمخوری دارند, و بسیاری از افراد بعد از خوردن شان بالافاصله می‌خوابند.

این متخصص طب سنتی بیان داشت: بسیاری از افراد در طی روز به خاطر حرف زدن، راه رفتن، کار کردن دو تا سه ساعت بعد از غذا گرسنه می‌شوند که به خوردن چیپس, پفک و اسنک و انواع میان وعده‌هایی که به دلایل گوناگون می‌تواند مضر باشد استفاده می‌کنند. بنابراین آن چیزی را که دریافت و هزینه کردیم را درست دریافت نکردیم و اختلال در هضم ایجاد می‌شود که به بدن آسیب وارد می‌کند.

وی اضافه کرد: یک کار خوب این است که افراد یک نوع غذا استفاده کنند و همراه آن اب یا مخلفات دیگر مصرف نکنند و به معده اجازه دهند که راحت و با آرامش عذا وارد مسیر گوارش شود و به خوبی هضم صورت گیرد, معده افراد در این حالت سبک خواهد بود و احساس سنگینی سر دل نداشته باشند.

این متخصص طب سنتی افزود: بعد از غذا افراد نباید به شدت خسته و خواب آلود شوند یا اینکه بعد از غذا خوردن نباید عرق کنند اگر این موارد برای افراد رخ دهد باید نحوه غذا خوردن خود را اصلاح کنند. همچنین خوردن مخلفات با غذا موجب بروز این علائم می‌شود.

رضایی زاده یادور شد: اگر کسی بعد از غذا دچار خواب آلودگی, تعریق یا خستگی شدید شد یعنی بد غذا می‌خورد و دستگاه گوارش او مشکل دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *