بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۵

نقش موثر جراحی‌های دهان، فک و صورت در درمان ناهنجاری‌های مادرزادی

یک متخصص جراحی های دهان، فک و صورت گفت: با توجه به پیشرفت علم در عرصه پزشکی امروزه اغلب ناهنجاری‌های مادرزادی در داخل شکم مادر اصلاح می‌شوند.

به گزارش نبض شهر، عباس خدایاری متخصص جراحی های دهان، فک و صورت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیان کرد: نقایص مادرزادی جنین تا قبل از سه ماهگی از طریق روش هایی مانند سونوگرافی و تصویربرداری قابل تشخیص است.

وی اظهار داشت: بسیاری از ناهنجاری های مادرزادی جنین را به وسیله روش هایی در داخل شکم مادر می توان اصلاح کرد، ولی اگر این ناهنجاری های جنین خیلی شدید باشد طبق نظر مراجع قانونی سقط پزشکی انجام می شود.
این متخصص جراحی های دهان، فک و صورت در خصوص علل ایجاد ناهنجاری های مادرزادی عنوان کرد: ازدواج های فامیلی و مصرف داروهای خطرزا در دوران سه ماهه اول بارداری که زمان تکامل جنین است، از مهم ترین دلایل بروز این ناهنجاری ها محسوب می شود.
خدایاری یادآور شد: این ناهنجاری ها می تواند در قسمت های دیگر بدن مانند قلب، گوش، چشم ها، مغز به وجود بیاید. همچنین شکاف لب، شکاف کام (یک یا ۲ طرفه)، اختلالات در فرم صورت مانند فاصله بیش از اندازه بین چشم ها و سندروم کروزون از ناهنجاری های مادرزادی در ناحیه صورت به شمار می آیند.
انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *