بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۵

نیازمند سرمایه‌گذاری در حوزه جراحی فک و صورت هستیم

رييس هيات مديره انجمن جراحان فک و صورت بر ضرورت سرمايه گذاری در حوزه جراحی فک و صورت و ارائه خدمات اختصاصی و ويژه به مردم تاکيد کرد.

به گزارش نبض شهر، محمد بیات رییس هیات مدیره انجمن جراحان فک و صورت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه تقریبا هیچ عمل جراحی نیست که در دنیا صورت گیرد و توسط جراحان فک و صورت ایران قابل انجام نباشد، گفت: تنها محدودیتی که گاهی وجود دارد در اختیار نبودن سخت افزارها و نرم افزارهای جدیدی است که به عنوان تکنولوژی های تازه وارد بازار دنیا می شوند و به علت تحریم و گرانی گاهی در دسترس ما نیستند.

وی افزود: علیرغم این مشکلات همکاران ما توانستند از این تکنولوژی ها استفاده کنند و بسیاری از اعمال جراحی را با استفاده از تکنولوژی هایی مانند نویگیشن و نرم افزارهای بازسازی و ایمپلنتولوژی دیجیتال و امثال آن ها انجام دهند.
رییس هیات مدیره انجمن جراحان فک و صورت بیان کرد: زمانی بود که ما جراح به تعداد کافی در کشور نداشتیم و دسترسی مردم به خدمات جراحی فک و صورت مشکل بود اما اکنون در تمام استان های کشور جراح داریم که از نظر سطح آموزش و پژوهش ارتقا قابل توجهی داشته اند.
رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: تمام جراحی های جدیدی که در دنیا عرضه شده و وجود دارد در کشور ما نیز انجام می شود و تنها مشکل موجود امکانات است که نیازمند سرمایه گذاری در این حوزه هستیم.
بیات ضمن اشاره به اینکه زمانی که ما دوره تخصصی خود را می گذراندیم این رشته بسیار محدود بود، تصریح کرد: امروز در دنیا این رشته چنان گسترش یافته که حتی بیمارستان های اختصاصی برای آن تاسیس شده است که شامل بخش‌های مختلف با امکانات بسیار وسیع می شود.
وی با گلایه از این که هنوز جراحان فک وصورت در کشورمان با امکانات محدود کار می کنند اذعان داشت: اگر چه در برخی دانشگاه‌ها تلاش‌هایی انجام و امکاناتی فراهم شده است اما خیلی محدود بوده و برای تامین نیازمردم لازم است تا سرمایه گذاری دراین حوزه صورت گرفته و امکان خدمت رسانی بهتر فراهم شود.
رییس هیات مدیره انجمن جراحان فک و صورت با بیان اینکه مشکلات به وزارت بهداشت انعکاس داده شده، عنوان کرد: نیازمند توجه بیشتر متولیان امر به این حوزه هستیم و باید چند مرکز اصلی برای ارائه خدمات جراحی فک وصورت در دانشگاههای بزرگ کشور تاسیس شود تا خدمات فوق تخصصی و پیشرفته را به بیماران ارائه دهند و مانند هر رشته دیگری لازم نیست که در همه استان های کشور خدمات خیلی پیشرفته ارائه شود.
به گفته بیات در این رشته باید یکسری خدمات اختصاصی و ویژه ارائه شود که لازم است چند مرکز بزرگ و مجهز برای ارائه خدمات آن فراهم شود.
وی با بیان اینکه حوزه عملکرد این رشته بسیار وسیع است گفت: گاهی اوقات مردم و حتی همکارانمان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به خدمات این رشته آشنایی ندارند و واقعا نمی دانند در چه مواردی باید بیمار به یک جراح فک و صورت مراجعه کنند.
رییس هیات مدیره انجمن جراحان فک و صورت به برگزاری پانزدهمین کنگره بین المللی انجمن جراحان دهان، فک و صورت اشاره و تصریح کرد: کنگره امسال مانند سال های گذشته شامل سه قسمت جراحی دهان و فک وصورت ، ایمپلنت و جشنواره پژوهشگران جوان است که هر ساله برگزار می شود.
بیات محورهای اصلی بخش‌های کنگره را تکنولوژی‌های جدید در جراحی و ایمپلنت عنوان کرد و گفت: مشخصه کنگره امسال دعوت از افراد بنام و برجسته خارجی است که این امر بار علمی کنگره را تا حد زیادی ارتقا می‌دهد و در اجرا هم تلاش شده تا نوآوری داشته باشیم و سمپوزیوم‌ها دقیق و با کیفیت بالاتری برگزار شود.
وی در پایان یاد آور شد: با توجه به زحمات زیادی که برای دعوت جراحان از آمریکا و اروپا و آسیا کشیده شده است از تمامی همکاران خواستار شرکت در کنگره هستم؛ ضمن آن که سخنرانی‌ها و کارگاه‌های خوبی در این کنگره  ارائه می‌شود و نمایشگاه جانبی آن هم بسیار وسیع و ارزشمند است.
شایان ذکر است پانزدهمین کنگره بین المللی انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران و هفتمین همایش بین المللی ایمپلنت خلیج فارس با حضور پانزده سخنران مطرح بین المللی این رشته از امروز به مدت چهار روز در محل هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *