آبان ۲۳ام, ۱۳۹۴

هزینه تولد فرزند در کشور کانادا

زمانیکه خانمها در کشور کانادا از بارداری خود مطلع میشوند ابتدا به پزشک خانواده مراجعه میکنند که،پزشک آنها با توجه به استان و شهر محل زندگی آنها تست ها و آزمایشاتی را برای خانمها تجویز میکنند .

به طور معمول در کشور کانادا خانمها از ماه چهارم حاملگی به بعد ، به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه میکنند که زمان این ملاقات نیز بنابر شرایط  متغیر است.

 

به گزارش نبض شهر از مریض خونه؛ متخصصان زنان و زایمان در کانادا خانمها را به زایمان طبیعی تشویق میکنند و جز در موارد خاص زنان را زیر تیغ جراحی نمیفرستند زیرا در کشور کانادا هزینه عمل سزارین بالا و به طبع آن هزینه زایمان طبیعی بسیار کمتر میباشد و همینطور خطراتی را که زایمان سزارین؛  مادر را تهدید میکند در زایمان طبیعی وجود ندارد.

 

در زیر فهرستی از هزینه های زایمان در این کشور را مشاهده میکنید : 

هزینه زایمان طبیعى حدود ۶٠٠٠ دلار

هزینه زایمان سزارین ١٠٠٠٠ دلار

بستری در بیمارستان از شبى ١٠٠٠ تا ٣٠٠٠ دلار

و هزینه دارو و آزمایشها، اگر نوزاد یا مادر به شرایط ویژه نیاز داشته باشند هم جداگانه محاسبه میشود .

یکی از مزایای زایمان در کشور کانادا آن است که یک هفته قبل از زایمان تور آشنایی با بیمارستان برای پدر و مادر برگزار میشود،که از این طریق مادر با محیط بیمارستان آشنا می شود وپدر نیز میتواند کارهای اداری را انجام دهد تا  در روز زایمان بدون دردسر کارهای اداری ، زایمان مادر انجام شود.

در بیمارستان های این کشور در طول زایمان پدر در اتاق عمل حضور داشته و به مادر انرژی و قوت قلب می دهد و هر دوی آنها در یک زمان فرزند خود را در آغوش می گیرند.

در کانادا زمانی که خانواده ای دارای فرزندانی دوقلو باشند پرستاری به طور رایگان تا مدتی از فرزندان و مادر نگهداری میکند.

لازم به ذکر است،مبالغ یاد شده مربوط به سال های ۲۰۱۵-۲۰۱۶ می باشد.و نسبت به شهرو استان های کانادا و همچنین نوع بیمارستان قیمت ها متغیر می باشد.

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *