بهمن ۱۷ام, ۱۳۹۵

ویزیتی که باید در بیمارستانها بیشتر شود

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با توجه به وسعت صدمات و ضایعات ناحیه فک و صورت در سطح کشور، الزام بیمارستانها برای ویزیت اینگونه بیماران توسط جراحان دهان، فک و صورت از دغدغه‌های مهم رشته جراحی دهان و فک و صورت است.

به گزارش نبض شهر،  به نقل از خبرگرزاری تسنیم، غلامرضا شیرانی با بیان اینکه رشته جراحی دهان و فک و صورت از رشته‌های نوپا و کاملا تخصصی در این حیطه است، اظهار داشت: طی سالهای اخیر شاهد گسترش بخش‌های تخصصی در دانشگاه‌های داخل و نیز تربیت تعداد زیادی متخصص جوان در این رشته بودیم.

وی با اشاره به اینکه طی این چند سال تعداد آنها چند برابر شده است، تصریح کرد: در این راستا دانشگاه‌های آموزش دهنده باید از تکنولوژی‌های روز دنیا، تبادل استاد دانشجو و بروز رسانی برنامه‌های آموزشی بطور مداوم بهره مند باشند تا خللی به تربیت متخصصین این رشته وارد نشود.

رئیس پانزدهمین کنگره بین المللی انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران اظهار کرد: ایجاد محیط شغلی مناسب و تخصصی و حق امتیاز مطب جهت کار تخصصی بخصوص در شهرهایی که با کمبود متخصص روبرو هستند از دغدغه‌های مهم فارغ التحصیلان جوان ما است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر راهکارها برون رفت از وضعیت کنونی و حل دغدغه‌ها یادآور شد: اجازه داشتن مطب، به ویژه در شهرهایی که دچار کمبود جراح دهان و فک و صورت هستند از جمله این راهکارها است.

شیرانی ادامه داد: با توجه به وسعت صدمات و ضایعات ناحیه فک و صورت در سطح کشور، الزام بیمارستانها مبنی بر ویزیت اینگونه بیماران توسط جراحان دهان، فک و صورت نیز از دیگر راهکارهای برون رفت از دغدغه‌ها است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان خاطرنشان کرد: ارائه امکانات به نخبگان جوان و تسهیل در استخدام دانشگاه‌ها به منظور ارتقاء کیفی آموزش این رشته نیز می‌تواند نقش مهمی در این عرصه ایفا کند.

شایان ذکر است پانزدهمین کنگره بین المللی انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران نوزدهم لغایت بیست و دوم بهمن ماه در هتل بین المللی المپیک تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *