آبان ۴ام, ۱۳۹۶

با همکاری بسیج جامعه پزشکی انجام شد؛

ویزیت رایگان ۱۰۰ بیمار در حاشیه شهر مشهد

مسئول گروه جهادي پزشکی دانشگاه آزاد مشهد گفت: در اعزام تیم پزشکی به روستای احمد آباد از توابع مشهد حدود 100 نفر به صورت رایگان از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کردند.

ساجده اسبوچین، مسئول گروه جهادی پزشکی دانشگاه آزاد مشهد در گفت و گو با خبرنگار نبض شهر، از اعزام تیم درمانی به روستا احمدآباد از توابع مشهد خبر داد و اظهار کرد: روستای احمد آباد از توابع مشهد یکی از محروم ترین نقاط استان خراسان رضوی محسوب می شود و در این اعزام حدود ۱۰۰ نفر به صورت رایگان از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کردند.

وی با اشاره به همکاری بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی افزود: اعزام گروه های درمانی به مناطق محروم علاوه بر محرومیت زدایی بهداشتی و درمانی از این مناطق باعث تقویت روحیه از خودگذشتگی در جامعه پزشکی می شود.

اسبوچین ادامه داد: در این امر خداپسندانه یک پزشک و ماما به همراه ۸ دانشجو پزشکی، پرستاری و مامایی شرکت داشتند و خدمات ویزیت رایگان، دارو رایگان، غربالگری و مامایی ارائه شد.

مسئول گروه جهادی پزشکی دانشگاه آزاد مشهد خاطرنشان کرد: در این اعزام ها مستضعفین و افرادی که به دلیل مشکلات مالی قادر به پرداخت هزینه های درمان خود نیستند شناسایی و برای تکمیل فرایند درمانی به مراکز مجهزتر معرفی می شوند تا به صورت رایگان از این خدمات استفاده کنند.

وی ابراز داشت: با تشکیل این گروه جهادی پزشکی سعی داشته ایم تا با اعزام تیم های درمانی به صورت هفتگی قدمی در جهت محرومیت زدایی بهداشتی و درمانی از مناطق محروم استان خراسان رضوی برداریم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *