شهریور ۹ام, ۱۳۹۶

قائم مقام مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی در گفت و گو با نبض شهر:

پایگاه ثابت اهدای خون در جوار حرم رضوی احداث می‌شود

قائم مقام مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی از راه اندازی پایگاه ثابت اهدای خون در جوار حرم رضوی طی دوماه آینده خبر داد و گفت: با همکاری آستان قدس رضوی 200 متر مربع برای احداث این پایگاه اختصاص یافت که دو ماه آینده افتتاح عمرانی آن انجام می شود.

دکتر محمد شریف الحسینی، قائم مقام مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار نبض شهر اظهار داشت: خوشبختانه فرهنگ اهدای خون در کشور رشد قابل توجهی داشته است و این امر موجب رشد ۱۰ درصدی تعداد اهدا کنندگان خون در خراسان رضوی شده است.

وی از مراجعه ۸۶ هزار و ۷۰۰ نفر به پایگاه های اهدای خون خراسان رضوی طی پنج ماه گذشته خبر داد و افزود: ۶۲ هزار و ۷۷۲ نفر موفق به اهدای خون شده اند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی سازمان انتقال خون، حرکت از اهدای خون مقطعی به سمت اهدا کننده مستمر است که خوشبختانه با فرهنگ سازی‌های صورت گرفته شاهد رشد ۱۲ درصدی اهدا کنندگان مستمر خون در استان بوده ایم.

قائم مقام مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی با تأکید بر اینکه اهدای خون یک اقدام خداپسندانه و به نوعی اهدای زندگی به افراد نیازمند است، افزود: ۱۲ هزار و ۵۹۰ نفر طی پنج ماه گذشته برای اولین بار در خراسان رضوی خون اهدا کرده اند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۳ درصد افزایش داشته است.

شریف الحسینی بیان کرد: ۹۴ درصد اهدا کنندگان را آقایان تشکیل می دهند این در حالی است که نصبت آقایان و بانوان در کشور های خارجی ۵۰ به ۵۰ است و دلیل آن باور غلط مضر بودن اهدای خون برای بانوان است که میان خانم ها وجود دارد.

وی از راه اندازی پایگاه ثابت اهدای خون در جوار حرم رضوی طی دوماه آینده خبر داد و گفت: با همکاری آستان قدس رضوی ۲۰۰ متر مربع برای احداث این پایگاه به ما اختصاص یافت که دو ماه آینده افتتاح عمرانی آن انجام می شود.

قائم مقام مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی ادامه داد: هفته گذشته پایگاه انتقال خون تربت جام افتتاح عمرانی شد و با استقرار تجهیزات به زودی زود شروع به کار می کند.

انتهای پیام/


برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *