خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۶

با اعلام منظم‌تر شدن گردشگری سلامت ایران عنوان شد

پذیرش بیماران خارجی بدون ضابطه ممنوع

معاون گردشگری کشور با اشاره به اینکه هم‌اکنون شرکت‌های فعال در حوزه گردشگری سلامت در کشور منظم‌تر شدند و ۳۳ شرکت در این زمینه فعال هستند، گفت: باید در بیمارستان‌های کشور از پذیرش بی‌ضابطه‌ بیماران خارجی جلوگیری شود.

به گزارش نبض شهر، مرتضی رحمانی‌موحد در حاشیه نشست خبری «چهارمین جشنواره مشارکت ملی گردشگری» در پاسخ به برخی پرسش‌ها درباره گردشگری حلال اظهار داشت: بارها توضیح داده شده است که چرا ما مدعی گردشگری حلال در دنیا هستیم، زیرا ایران با داشتن پتانسیل‌هایی که در این حوزه دارد می‌تواند در گردشگری حلال در جهان بسیار بهتر عمل کند.

وی ادامه داد: ما سال گذشته در مشهد به‌صورت نمادین چند گواهینامه گردشگری حلال اهدا کردیم و هم‌اکنون نیز تأسیسات گردشگری، موازین و لیست‌های دریافت گواهینامه گردشگری حلال را دریافت و شناخت پیدا کردند.

رحمانی موحد بیان داشت: نشان گردشگری حلال ایران باید بین‌المللی شود، همچنین شورای راهبری حلال نیز داریم تا زیرساخت‌های گردشگری حلال را بهتر و گسترده‌تر فراهم کند.

وی درباره عملکرد شورای راهبری گردشگری سلامت که در سال ۹۳ با مشارکت چهار نهاد و وزارتخانه شکل گرفت که یک نهاد نیز به این شورا اضافه شد و یک نهاد دیگر نیز به آن می‌پیوندد، گفت: گردشگری سلامت در گذشته از یک بی‌نظمی برخوردار بود ولی هم‌اکنون به‌سمت نظم بخشیدن شرکت‌ها و مراکز بیمارستانی پیش رفتیم و همچنین انجمن توسعه گردشگری سلامت نیز تأسیس شد.

رحمانی موحد با بیان اینکه هم‌اکنون شرکت‌های فعال در حوزه گردشگری سلامت منظم‌تر شدند و ۳۳ شرکت در این زمینه فعال هستند که ۱۹ شرکت دارای بند B هستند، گفت: همچنین با پیشنهاد وزارت بهداشت به شرکت‌هایی که بند B ندارند فرصت گرفتن این مجوز داده شده است (بند B به‌معنای داشتن پزشک در این شرکت‌ها است).

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: باید در بیمارستانهای کشور، از پذیرش غیرقانونی بیماران خارجی جلوگیری شود زیرا ادامه آن برای شرکت‌های فعال در حوزه گردشگری سلامت، ایجاد بی‌انگیزگی کرده و باعث رانت می‌شود.

تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *