شهریور ۸ام, ۱۳۹۶

 رئیس اداره حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت و گو با نبض شهر:

پیگیری پرونده «موج‌های خروشان» توسط دادستان مشهد

رئیس اداره حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد: مسئولان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان ذیربط در خصوص پرونده مسمومیت در پارک آبی موج‌های خروشان ورود پیدا کرده اند و هم اکنون در حال پیگیری و کشف دقیق علت این حادثه هستند.

شهرام طاهرزاده، رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با نبض شهر، پیرامون مسمومیت ۳۵ نفر در پارک آبی موج‌ های خروشان مشهد اظهار کرد: عصر روز دوشنبه ۳۵ نفر پسر نوجوان که به پارک آبی موج‌های خروشان مراجعه کرده بودند با عوارض تنگی نفس، آب ریزش بینی، سرفه و در برخی موارد استفراغ به بیمارستان شریعتی مشهد منتقل شدند.

وی با اشاره به اینکه این ۳۵ نفر همراه با یک کاروان ۱۱۰ نفره دانش آموزی از استان آذربایجان به مشهد مسافرت کرده بودند، افزود: از این تعداد ۳۰ نفر با اورژانس و ۵ نفر توسط وسایل نقلیه شخصی به بیمارستان منتقل شده بودند که خوشبختانه تمامی آن‌ها روز گذشته از بیمارستان مرخص شدند و حال عمومی آن ها مساعد گزارش شده است.

طاهرزاده یادآور شد: با توجه با اینکه تمام این کاروان دانش آموزی از یک نوع غذا استفاده کرده بودند پس فرضیه مسمومیت غذایی به نوعی رد می شود.

رئیس اداره حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص عوارض گاز کلر گفت: چنانچه pcm  آب و گاز کلر استفاده شده در آب استخر و حتی آب آشامیدنی از یک حدی بالاتر باشد می‌تواند مسمومیت های دست جمعی را به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: گاز کلر یکی از مواد اولیه برای ساخت مواد شوینده است که در صورت عدم استفاده صحیح از این مواد می‌تواند سوختگی های تنفسی، عوارض پوستی، تنگی نفس و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد لذا باید در استفاده از آن ها دقت لازم بکار گرفته شود.

طاهرزاده در پایان خاطرنشان کرد: مسئولان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی در خصوص پرونده مسمومیت در پارک آبی موج‌های خروشان ورود پیدا کرده اند و هم اکنون در حال پیگیری و کشف دقیق علت این حادثه هستند و در ابتدای امر دادستان مشهد به این موضوع ورود پیدا کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *