آبان ۴ام, ۱۳۹۵

اذعان یکی از بزرگترین جراحان مغز و اعصاب جهان؛

پس از انقلاب، ایرانیان رشد علمی چشم گیری داشتند/ سطح جراحی مغز و اعصاب ایران با آمریکا برابری می‌کند

آخرین بار پیش از انقلاب اسلامی در ایران حضور داشتم اما هم‌اکنون شاهد پیشرفت قابل‌توجه علمی به‌خصوص جراحی مغز و اعصاب در ایران هستم.

به گزارش نبض شهر، رابرت اسپتلر، یکی از بزرگ‌ترین جراحان مغز و اعصاب مغز و اعصاب جهان در حاشیه اولین کنگره بین‌المللی جراحی عروق مغز و نخاع که در هتل پارس مشهد برگزار شد، اذعان داشت: آخرین بار پیش از انقلاب اسلامی در ایران حضور داشتم اما هم‌اکنون شاهد پیشرفت قابل‌توجه علمی به‌خصوص جراحی مغز و اعصاب در ایران هستم.

وی با اشاره به اینکه پزشکان ایرانی در آمریکا توانسته‌اند به درجات بالای علمی و پزشکی دست یابند و بسیاری از دستیاران من ایرانی هستند، گفت: سطح جراحی مغز و اعصاب در ایران بسیار خوب ارزیابی می‌شود و بسیاری از مباحثی که ما در آمریکا به آن می‌پردازیم در ایران نیز به آن‌ها پرداخته می‌شود.

اسپتلر در خصوص رشته جراحی عروق مغز و اعصاب بیان داشت: این رشته یک رشته نوپا و جدید در سطح جهان است و روزبه‌روز در حال پیشرفت است و درواقع روش‌های درمان فکه های مغزی، بیماری‌های خونریزی دهنده مغزی، انریزم های مغزی و گرفتگی‌های عروق مغزی می‌پردازد.

این دانشمند بزرگ مغز و اعصاب جهان تصریح کرد: درزمینهٔ جراحی‌های مغز و اعصاب فناوری‌های روباتیک، تبحر جراح و مباحث مولکولی و ژنتیکی باهم در حال پیشرفت هستند و هیچ‌یک جای دیگری را نخواهند گرفت.

وی تأکید کرد: امروز در علم مدرن جراحی مغز و اعصاب جهان ما دیگر تنها به یک بخش توجه نمی‌کنیم زیرا هنگامی‌که این فناوری‌ها با مهارت جراح همراه می‌شوند به نتیجه دلخواهی می‌رسیم و درواقع هر یک مکمل دیگری هستند و ما به یک‌میزان به آن‌ها نیاز داریم.

این جراح آمریکایی در پایان ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک شاهد پیشرفت بیشتر این رشته از جراحی‌های مغز و اعصاب در سطح جهان هستیم.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها, , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *