تیر ۳ام, ۱۳۹۶

رییس تیم جراحی قلب بیمارستان امام رضا(ع) مشهد:

پیوند قلب با موفقیت در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد انجام شد

رییس تیم جراحی قلب بیمارستان امام رضا(ع) مشهد گفت: عمل پیوند قلب با موفقیت در مرکز پیوند قلب و ریه بیمارستان امام رضا (ع) دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

به گزارش نبض شهر، محمد عباسی رییس تیم جراحی قلب بیمارستان امام رضا(ع) اظهار کرد: این عمل بر روی یک آقای ۴۳ ساله ساکن مشهد مبتلا به نارسایی حاد قلبی که سال ها با مشکلات قلبی مواجه بود با موفقیت انجام شد.

وی افزود: قلب اهدایی این عمل از بانوی جوان ۲۱ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، در مرکز دیالیز و پیوند اعضا منتصریه دریافت و در بیمارستان امام رضا(ع) به بیمار پیوند زده شد.

رییس تیم جراحی قلب بیمارستان امام رضا(ع) یادآور شد: گیرنده قلب در بخش ICU این مرکز تحت مراقبتهای ویژه پزشکی تیم درمان قرار دارد ودر شرایط نسبتا مساعدی به سر می‌برد و پس از چند روز به بخش قلب انتقال خواهد یافت.

عباسی تصریح کرد: روند پیوند قلب زمانی آغاز می شود که بیمار با نارسایی قلبی پیشرفته به مرکز پیوند قلب مراجعه می کند و توسط متخصص قلب ارزیابی می شود واگر واجد شرایط بود در لیست انتظار پیوند قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: بیشتر بیماران که به مرکز پیوند قلب و ریه بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه می کنند نارسایی قلبی شدید و لا علاج دارند و این نارسایی ممکن است در اثر بیماری عروق کرونری ،بیماریهای مادرزادی قلب ،عفونت ویروسی قلب ،بیماریهای دریچه ای و ماهیچه های قلب بوجود آمده باشد.

رییس تیم جراحی قلب بیمارستان امام رضا(ع) گفت: پس از انجام عمل پیوند، بیمار شروع به  یک برنامه ریزی مراقبتی سلامتی همچون اجرای دقیق دستورات دارویی و مراجعه های مکرر و منظم به پزشک میکند.

وی ابراز داشت: بیمار پس از ۱۵ تا ۲۰ روز بستری در بیمارستان مرخص خواهد شد و پیش از ترخیص با انجام نمونه گیری، وضعیت وی مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرد.

گفتنی است این عمل بیست و نهمین عمل پیوند قلب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دومین عمل پیوند قلب در سال جاری است که با موفقیت انجام شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *