دی ۲۷ام, ۱۳۹۵

رییس اداره مامایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد:

کاهش شش و نیم درصدی آمار سزارین در کشور

رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کاهش شش و نیم درصدی آمار سزارین با اجرای برنامه ترویج زایمان طبیعی در کشور خبر داد.

به گزارش نبض شهر، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فرح بابایی در حاشیه نشست کارشناسان سلامت مادران معاونت های بهداشت و درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور که به میزبانی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، از کاهش شش و نیم درصدی آمار سزارین با اجرای برنامه ترویج زایمان طبیعی در کشور خبر داد و گفت: برنامه ترویج زایمان طبیعی از سال ۱۳۹۳ به عنوان یکی از برنامه های تحول سلامت در کشور آغاز شده است.

وی افزود: براساس تحقیقات بعمل آمده در خصوص علل افزایش سزارین در کشور در سال های گذشته، محورهایی جهت اجرای برنامه ترویج زایمان طبیعی در کشور پیش بینی و در حال اجراست.

رییس اداره مامایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به توانمندسازی مادران باردار با اجرای برگزاری کلاس های آموزشی آمادگی برای زایمان در بیمارستانها و مراکز خدمات جامع سلامت اشاره نمود و گفت: این کلاس ها به تعداد ۸ جلسه و به صورت رایگان برای مادران باردار اجرا می شود.

بابایی توانمندسازی ارائه دهندگان خدمت شامل متخصصین زنان و مامایی شاغل در بخش های دولتی و خصوصی، راه اندازی مراکز مهارت آموزی ویژه زایمان طبیعی ویژه مراکز درمانی، بهینه سازی و توسعه فضای فیزیکی بلوک های زایمانی در تمامی بیمارستانهای دولتی، اجرای برنامه های فرهنگ سازی جهت ترویج زایمان طبیعی، انجام زایمان بی درد در بیمارستانها و اعتبار بخشی جهت بیمارستان هایی که همگام با سیاست های وزارت پیش می روند را از دیگر محورهای برنامه ترویج زایمان طبیعی برشمرد.

رییس اداره مامایی وزارت هماهنگی، همکاری و تعامل در حوزه بهداشت و درمان را لازمه اجرای مطلوب و مثمرثمر برنامه ترویج زایمان طبیعی خواند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *