شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۶

قائم مقام اتحادیه طلا و جواهر مشهد:

کاهش نرخ سود بانکی نیز نتوانست بازار را گرم کند/ بالارفتن قیمت طلا ربطی به کاهش سود بانک ها ندارد

قائم مقام اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: نمی‌توان افزایش نرخ طلا را تنها به کاهش سود بانکی ربط داد زیرا افزایش نرخ جهانی هر اونس طلا، تحولات منطقه ای، بالا رفتن رخ ارز و شروع فصل عروسی ها نیز بر بازار طلا تاثیرگذار هستند.

رضا وفادار نصرالله زاد، قائم مقام اتحادیه طلا و جواهر مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار نبض شهر، پیرامون تأثیر کاهش نرخ سود بانکی بر بازار طلا و جواهر مشهد اظهار کرد: کاهش نرخ سود بانکی اقدام خوبی بود که از سمت دولت انجام شد اما نتوانسته رونق را به بازار بازگرداند.

وی با اشاره به افزایش ۶ هزار تومانی هر گرم طلا طی یک ماه اخیر، گفت: نمی‌توان افزایش نرخ طلا را تنها به کاهش سود بانکی ربط داد زیرا افزایش نرخ جهانی هر اونس طلا، تحولات منطقه ای، بالا رفتن رخ ارز و شروع فصل عروسی ها نیز بر بازار طلا تاثیرگذار هستند.

وفادار نصرالله زاد خاطرنشان کرد: متأسفانه با اجرای سیاست های غلط مالی و بانکی که در کشور اجرایی شد شاهد رکود در بازار طلا و جواهر کشور بوده ایم که این امر منجر به تعطیلی و ورشکستگی بسیاری از واحدهای صنفی این اتحادیه شده است.

قائم مقام اتحادیه طلا و جواهر مشهد از تعطیلی ۵۰ کارگاه طلاسازی در مشهد خبر داد و یادآور شد: طی دو سال گذشته تعداد کارگاه های طلاسازی در مشهد از ۱۲۰ کارگاه به ۷۰ کارگاه رسید که بهترین گواه بر کسادی بازار طلا و جوار است.

وی با انتقاد از قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: این قانون بر کسادی بازار طلا و جواهر افزوده است زیرا این قانون باعث گران‌تر شد طلا می شود و با این اقدام قدرت خرید مردم نیز کاهش میابد و بر کسادی بازار دامن می زند.

وفادار نصرالله زاد تصریح کرد: خوشبختانه این قانون برای بازنگری به مجلس شورای اسلامی فرستاده شده است و نمایندگان مجلس قول اصلاح آن را داده اند تا شاید با این اقدام رونق به بازار بازگردد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *