شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۶

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد به نبض شهر خبر داد:

کشف ۱۷۰ تن مواد غذایی فاسد در مشهد/ ۲۵۱ واحد صنفی متخلف پلمب شدند

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی بازرسی های انجام شده از ابتدای تابستان بیش از 14 هزار واحد صنفی متخلف به مراجع قضایی ارجاع داده شدند و 251 مورد پلمب شده اند.

علی اصغر حسنی، مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با نبض شهر، اظهار داشت: با توجه به اینکه مشهد سالیانه پذیرای میلیون ها زائر از سراسر کشور است، نظارت بر اماکن و بهداشت محیط به دلیل گستردگی این کلان شهر امری ضروری و حساس است.

وی افزود: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در طول سال از اماکن ارائه خدمات به زائران مانند رستوران ها، هتل ها، مهمان پذیر ها، فروشگاه های مواد غذایی، اغذیه ها، استخرها و مجموعه های آبی؛ بازرسی های دائمی دارد و در ایام خاصی این بازرسی ها تشدید می شود.

حسنی از اجرای طرح خود اظهاری بهداشتی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد و خاطرنشان کرد: در این طرح افراد به صورت خود اظهاری  وضعیت بهداشت محیط کار و مواد غذایی مورد استفادشان را اعلام می کنند که این طرح موجب افزایش سطح بهداشت محیط شده است.

وی با اعلام اینکه سمانه ۱۹۰ معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت گزارش ها و شکایات بهداشتی مردم است، گفت: طرح تابستانی تشدید نظارت بر بهداشت اماکن از ابتدای تابستان شروع به کار کرده است که تا کنون بیش از ۵۴ هزار بازدید توسط بازرسان بهداشت صورت گرفته است.

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: طی بازرسی های انجام شده بیش از ۱۴ هزار مورد به مراجع قضایی ارجاع داده شدند و ۲۵۱ مورد پلمب شده اند.

حسنی با بیان اینکه مردم همکاری خوبی با معاونت بهداشت داشته اند، افزود: از ابتدای طرح تابستانه ۴ هزار و ۸۵ مورد گزارش و شکایت به سامانه ۱۹۰ اطلاع داده شده که طی بازرسی های مأموران بهداشت ۱۷۰ تن مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شده اند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *