بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۵

کمبود ۲۵۰۰ متخصص طب توانبخشی در ایران

رئیس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران با بیان اینکه اولین دوره فلوشیپ فوق تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی خاورمیانه در ایران راه اندازی می شود، گفت: تعداد متخصصین رشته طب فیزیکی هرچند قابل قبول بوده ولی بر اساس جمعیت و بار بیماری ها نیاز به 2500 متخصص طب توانبخشی داریم.

به گزارش نبض شهر، ایرنا از انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، دکتر سید منصور رایگانی در آستانه برگزاری بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران اظهار کرد: تعداد متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی ۵۵۰ نفر بوده و ۱۰۰ دستیار تخصصی در حال تحصیل در این رشته هستند.

رئیس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران با اشاره به راه اندازی اولین دوره فوق تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی خاورمیانه در ایران گفت: با همکاری وزارت بهداشت و بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار شده از امکانات بستری این بنیاد برای بیماران نیازمند بستری طب فیزیکی توانبخشی استفاده شود.

وی اظهار کرد: بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران ۱۱ تا ۱۳ اسفند ماه سال جاری در مرکز همایش های رازی با شعار’ طب توانبخشی حلقه مکمل زنجیره سلامت و روش های مختلف درمان، پیشگیری از بیماری های توانبخشی’ برگزار می شود.

وی افزود: سندرم درد، تازه های الکترودیاگنوز، توانبخشی از راه دور، توانبخشی در بیماری قلبی و ریوی و توانبخشی همچنین توانبخشی در ستون فقرات از جمله محورهای این کنگره بوده که با حضور اساتید برجسته داخلی و تعدادی از صاحبنظران خارجی برگزار می شود.

رئیس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیگنوز ایران ادامه داد: این کنگره دارای حداکثر امتیاز باز آموزی بوده و تاکنون ۳۰۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره واصل شده که برخی به صورت پوستر و برخی به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد.

رایگانی با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت تا حدودی بسیاری از مشکلات حوزه طب توانبخشی را حل کرد، گفت: برخی از خدمات طب توانبخشی و طب فیزیکی تحت پوشش خدمات بیمه ای نبوده و خدمات کاردرمانی و برخی از وسایل کمکی همچون ارتز و پروتز تحت پوشش بیمه نیست و هزینه های زیادی بر دوش خانواده ها دارد.

رئیس انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیگنوز ایران اضافه کرد: عدم امکان بستری بیماران نیازمند بستری توانبخشی نیز از دیگر مشکلات بوده که با همکاری وزارت بهداشت و بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار برآن شده که همکاری در این زمینه داشته باشند و از امکانات بستری آنها استفاده شود.

بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران ۱۱ تا ۱۳ اسفندماه سال جاری در مرکز همایش های رازی با شعار’ طب توانبخشی حلقه مکمل زنجیره سلامت و روش های مختلف درمان، پیشگیری از بیماری های توانبخشی’ برگزار می شود.

انتهای پیام /

برچسب‌ها, , , , , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *