خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۶

برای نخستین بار در کشور؛

گواهینامه غذای ایرانی صادر می‌شود

معاون گردشگری کشور با تشریح چهارمین جشنواره مشارکت ملی گردشگری با محوریت مهمان‌نوازی ایرانی و اسلامی از صدور گواهینامه غذای ایرانی برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش نبض شهر، مرتضی رحمانی موحد در نشست خبری با موضوع «چهارمین جشنواره مشارکت ملی گردشگری» اظهار داشت: در سه دوره گذشته این جشنواره اهدافی تعریف کردیم تا به‌صورت نوپا بین مردم و تصمیم‌گیران ارتباط برقرار شود و به‌صورت هنری در چهار حوزه فیلم، عکس، خاطره نویسی و ارائه ایده این جشنواره برگزار شود.

وی با بیان اینکه در هر دوره محوریت با یکی از اهداف مهم گردشگری کشور است که این دوره جشنواره بر محور مهمان‌نوازی ایرانی و اسلامی متمرکز شده است، گفت: در دوره سوم نشان گردشگری حلال را رونمایی کردیم.

رحمانی‌موحد افزود: در دوره چهارم این جشنواره نیز عنصر مهم مهمان‌نوازی که سفره غذا است، گواهینامه خوراک و غذای ایرانی را رونمایی خواهیم کرد تا مؤلفه گردشگری غذا را که در سال گذشته نیز با برگزاری جشنواره‌های مختلف در استانهای متعدد به آن پرداخته شده بود بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین عنوان کرد که دریافت آثار از امروز یکشنبه ۲۱ خرداد امکان‌پذیر است و آخرین فرصت دریافت آثار نیز تا پایان مرداد ماه امسال خواهد بود.

همچنین محمد علی فیاضی ــ مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری عنوان کرد: این جشنواره در دولت یازدهم شکل گرفت که سه دوره آن برگزار شده است و چهارمین جشنواره با گذر از فعالیت‌های متعدد در چهار حوزه فیلم، عکس، ایده و سفرنامه با محوریت مهمان‌نوازی برگزار خواهد شد.

دبیر کمیته ملی طبیعت‌گردی کشور بیان داشت: دوره سوم جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد گردشگری حلال برگزار شده بود، همچنین برای چهارمین جشنواره مشارکت ملی گردشگری نیز داوران انتخاب شدند و در این راستا برای جوایز این جشنواره همکاری و مشارکت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید را داریم. همچنین در جشنواره قبلی استانهای برتر را شناسایی کردیم.

تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *