آبان ۱۱ام, ۱۳۹۶

رئیس انجمن قلب و عروق کشور:

یک درصد از هر صد نوزاد مبتلا به بیماری مادرزادی قلبی هستند

رئیس انجمن قلب و عروق کشور گفت: به طور متوسط بین 8/0 تا یک درصد از هر صد تولد زنده مبتلا به بیماری مادرزادی قلبی هستند.

به گزارش نبض شهر به نقل از آستان نیوز، پروفسور فریدون نوحی در حاشیه کنگره بین المللی کاسپینCSI ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: برگزاری دو کنگره مهم کیفی در فاصله کمتر از چهار ماه در بیمارستان رضوی در تبادل اطلاعات با سایر کشورهای جهان نشانگر همکاری مفید آستان قدس رضوی با مجموعه های متولی سلامت کشور است.
وی افزود: پیگیری و فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و امکانات برگزاری این کنگره ها با بار علمی فراوان توسط بیمارستان رضوی و پیگیری های رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی در جذب و جلب همکاری اساتید قلب از سراسر کشور و دنیا شایسته تقدیر ویژه است.
دکتر نوحی درباره وضعیت بیماری‌های مادرزادی قلب و عروق در ایران، اظهار کرد: بیماری‌های مادرزادی به این معناست که فرد در بدو تولد این بیماری را به همراه خود دارد و با توجه به رشد جمعیتی در کشور، بروز و ظهور این بیماری ها نگرانی فراوانی را در مجامع درمانی ایجاد کرده است.
وی گفت: البته تمامی انواع این بیماری های مادرزادی قلب و عروق پیچیده نبوده و برخی به سادگی رفع می شوند، اما برگزاری این قبیل کنگره ها به افزایش دانش و تجربه پزشکان و متخصصان بسیار کمک کرده و در رفع مشکلات خانواده بیماران مؤثر است.
دکتر نوحی با بیان اینکه بیمارستان رضوی از جایگاه ویژه‌ای در میان مراکز درمانی کشور برخوردار است، اظهار کرد: با توجه به پیشرفت‌هایی که در کشور برای ارائه خدمات به نوزادان مبتلا به بیماری های مادرزادی قلب رخ داده، اکثر قریب به اتفاق این نوزادان به راحتی درمان می شود و در حقیقت باید اذعان کنیم که پیشرفت های ما همسو با کشورهای دیگر دنیاست.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *