مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۶

مدیرکل انتقال خون خراسان‌رضوی:

۳۲۲ هزار کیسه خون و فرآورده‌های خونی در خراسان‌رضوی تولید شد

مدیرکل انتقال خون خراسان‌رضوی گفت: در سال گذشته ۳۲۲ هزار کیسه خون و فرآورده خونی در خراسان‌رضوی تولید شد، در شرایطی که سهمیه استان ۲۵۰ هزار کیسه و فرآورده بود.

به گزارش نبض شهر، سیدحمیدرضا اسلامی ظهار داشت: در راستای اجرای طرح سه‌شنبه‌های بی‌خودرو همایش دوچرخه‌سواری با شعار هوای سالم، خون سالم با مشارکت اداره‌کل انتقال خون خراسان‌رضوی و کمیته دوچرخه‌سواری همگانی استان و با حضور ۵۰ دوچرخه‌سوار به نمایندگی از تمامی دوچرخه‌سواران برگزار شد.

وی افزود: سازمان انتقال خون سازمانی عام‌المنفعه بوده و در سال گذشته ۳۲۲ هزار کیسه خون و فرآورده خونی در خراسان‌رضوی تولید شد، در شرایطی که سهمیه استان ۲۵۰ هزار کیسه و فرآورده بود.

مدیرکل انتقال خون خراسان‌رضوی با بیان اینکه خون‌ها و فرآورده‌های تولیدی در ۵۸ بیمارستان استان توزیع می‌شود که بیشترین میزان توزیع آن در مراکز درمانی دولتی و خصوصی مربوط به بیمارستان‌های امام رضا(ع) و رضوی مشهد بوده، خاطرنشان کرد: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ۱۵۰ هزار مادر و کودک به‌دلیل عدم تامین خون با مرگ دست و پنجه نرم می‌کردند و خوشبختانه یک مورد آن در ایران هم نبود.

اسلامی تصریح کرد: میزان سلامت خون اهداکنندگان مستمر خون ۱۰ برابر دیگر آحاد جامعه بوده و میزان آلودگی‌های خونی در اینگونه افراد هم کاهش ۱۰ برابری نسبت به سایر افراد دارد.

وی تاکید کرد: بودجه ۵ میلیاردی ساخت ساختمان سناباد تصویب شده، اما هنوز ریالی از آن تخصیص نیافته و با وضعیت ساختمانی موجود ممکن است هر لحظه در تهیه خون و فرآورده‌های خونی با مشکل مواجه شویم و حتی تاکنون دو بار تابلوی تاسیسات پایگاه امام رضا(ع) آتش گرفته است.

مدیرکل انتقال خون خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده که اختصاص بودجه برای ساخت ساختمان سناباد توجیهی ندارد، گفت: اگر به‌دلیل مواردی همچون موقعیت مکانی نامناسب که اعلام شده این آمادگی را داریم تا این مکان را واگذار کرده و با وجه آن مکانی دیگر را در موقعیتی مناسب‌تر تهیه کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *