اسفند ۴ام, ۱۳۹۵

دبیر اجرایی ششمین کنگره کشوری سوختگی مطرح کرد:

لزوم ایجاد روش درمان استاندارد سوختگی در کشور/ ششمین کنگره کشوری سوختگی در مشهد برگزار شد

دبیر اجرایی ششمین کنگره کشوری سوختگی گفت: در حال حاضر شاهد آنیم که درمان‌های گوناگونی و گاهی توسط افراد غیرمتخصص برای بیماران سوختگی در کشور ارائه می‌شود که ازاین‌رو ضرورت استاندارد شدن درمان سوختگی در کشور امری ضروری است.

به گزارش نبض شهر، دکتر سید حسن طاووسی ظهر امروز در ششمین کنگره کشوری سوختگی که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد، اظهار کرد: این کنگره به همت مرکز تحقیقات سوختگی ایران و انجمن حمایت از بیماران سوختگی، طی دو روز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور ۵۰۰ نفر از متخصصان مربوطه برگزار می‌شود.

وی شعار این کنگره را«یک کشور، یک درمان سوختگی جامع» خواند و افزود: در حال حاضر شاهد آنیم که درمان‌های گوناگونی و گاهی توسط افراد غیرمتخصص برای بیماران سوختگی در کشور ارائه می‌شود که ازاین‌رو ضرورت استاندارد شدن درمان سوختگی در کشور امری است که دغدغه بسیاری از صاحب‌نظران این رشته شده است.

دبیر اجرایی ششمین کنگره کشوری سوختگی یادآور شد: یکی از اصلی‌ترین اهداف این کنگره استانداردسازی درمان برای بیماران سوختگی است و امیدواریم این استانداردسازی با برگزاری کنگره‌هایی ازاین‌دست هرچه زودتر محقق شود.

photo_2017-02-22_14-08-15

 

طاووسی با اشاره به اینکه بسیاری از عوارض ناشی از سوختگی در اثر درمان نادرست ایجاد می‌شود، افزود: جراحان پلاستیک و ترمیمی، جراحان عمومی، پزشکان عمومی، متخصصان طب اورژانس، بی‌هوشی، پرستاران،  متخصصان آی.سی.یو، فیزیوتراپی و کارشناسان مرتبط با درمان سوختگی شرکت کرده‌اند.

وی در خصوص محورهای این کنگره گفت: تمامی موارد اصلی که در سوختگی موردتوجه است، مثل درمان سوختگی حاد، عوارض پس از درمان، تغذیه بیمار، پانسمان‌های نوین، بانک پوست، مراقبت‌ها ویژه، پانسمان‌ها نوین و جایگزین‌های پوست در این کنگره موردبررسی قرار می‌گیرند.

معاون آموزشی بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) در پایان خاطرنشان کرد: ۱۶۰ به دبیرخانه این کنگره ارسال شدند که از این میان ۱۰۰ مقاله پذیرفته شد و ۵۰ مقاله در قالب سخنرانی و ۵۰ مقاله در قالب پوستر ارائه می‌شوند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *