دی ۱۱ام, ۱۳۹۵

مدیر بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

۵۰ درصد جمعیت خراسان رضوی از چاقی رنج می‌برند/ تشدید فعالیت «کمپین غذای سالم» در مشهد

مدیر بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: حدود 50 درصد جمعیت خراسان رضوی به بیماری چاقی مبتلا هستند که این میزان 54 درصد زنان و 48 مردان بین 15 تا 64 ساله تشکیل می‌دهند.

زهرا اباصلتی، مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با نبض شهر از راه‌اندازی کمپین «غذای سالم، باهدف کاهش مصرف قند، نمک و چربی» در مشهد خبر داد و اظهار داشت: امروز یکی از علل مهم مرگ‌ومیر در سراسر جهان بیماری‌های غیر واگیر است و ایران نیز از این امر مستثنا نیست.

وی با اشاره به اینکه ۷۶ درصد بار بیماری‌ها در کشور به دلیل بیماری‌های غیر واگیر است، افزود: دیابت، سرطان‌ها، بیماری‌های قلبی، فشارخون بالا، سکته قلبی و سکته مغزی جزء بیماری‌های غیر واگیر تقسیم‌بندی می‌شوند و علل اصلی بروز این بیماری‌ها چاقی و مصرف بی‌رویه قند، نمک و چربی است.

مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: دومین عامل ایجاد مرگ‌ومیر در افراد ۱۵ تا ۵۹ ساله بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان‌ها است و این آمار زنگ خطر جدی را سراسر جهان به صدا درآورده است.

اباصلتی با تأکید بر اینکه بهترین روش جهت بالا بردن طول عمر و کاستن میزان بروز بیماری‌های غیر واگیر، بهبود و اصلاح الگوی تغذیه افراد است، گفت: همواره پیشگیری از درمان بهتر است و ما نیز به دنبال آن هستیم تا بافرهنگ سازی، اصلاح الگوی تغذیه جامعه و مجاب کردن صنایع غذایی مصرف قند، چربی و نمک که عوامل اصلی بیماری‌های غیر واگیر هستند را کاهش دهیم.

وی از ابتلای حدود ۵۰ درصد جمعیت خراسان رضوی به بیماری چاقی خبر داد و یادآور شد: ۳۹ درصد مردان و ۵۰ درصد زنان در کشور و ۵۴ درصد زنان و ۴۸ مردان  بین ۱۵ تا ۶۴ ساله در خراسان رضوی از چاقی رنج می‌برند.

مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: چاقی در جوانان نیز رو به رشد است و با نگاهی به آمار درمیابیم که بیشترین آمار چاقی در میان‌سالان و جوانان می‌باشد و با افزایش سن میزان اضافه‌وزن نیز در افراد بالا می‌رود.

اباصلتی بابیان اینکه میانگین مصرف شکر ،چربی و نمک در ایران از حد استاندارد جهانی بالاتر است، افزود: متأسفانه میزان مصرف میوه، سبزی و لبنیات کمتر از حد میانگین استاندارد جهانی است که تمام این عوامل به دلیل کمبود آگاهی‌های مرد در مورد الگوی صحیح تغذیه است.

وی اظهار داشت: قستی از علل ایجاد اضافه‌وزن در جامعه به عادات بد غذایی مردم همچون غذای فوری ها بازمی‌گردد اما صنعت نیز در این موضوع دخیل است که خوشبختانه با سیاست‌گذاری‌های انجام‌شده شاهد همکاری صنعت نیز بوده‌ایم که موجب کاهش مصرف نمک، قند و چربی در صنایع غذایی شده است.

مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بابیان اینکه ما روزانه میزان قابل‌توجهی نمک، شکر و چربی را از طریق نان، مواد غذایی و تنقلات به‌صورت پنهان دریافت می‌کنیم، گفت: مردم باید حتی‌الامکان از مصرف نمک در غذاهای خود پرهیز کنند و نمکدان را از سفره‌های خود حذف کنند.

اباصلتی از تولید پکیج‌های فرهنگی- آموزشی در جهت کاهش مصرف قند، نمک و چربی و ارسال آن در مدارس ،فرهنگسرا و مراکز عمومی سراسر مشهد خبر داد و بیان کرد: در این راستا نیز جشنواره‌هایی غذا با شعار غذای سالم نیز برگزارشده است تا به مردم نشان دهیم که چگونه قند، نمک و چربی را در غذاهای خود کاهش دهند و غذاهای سنتی را جایگزین غذای های فوری کنیم.

وی فضاهای مجازی و بازی‌های کامپیوتری را از عوامل اصلی بی‌تحرکی و چاقی در کودکان و نوجوانان بیان داشت و تصریح کرد: با نصب برنامه‌های سلامت بر روی سیستم‌عامل‌هایی که کودکان و نوجوان‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند، می‌توان از این ظرفیت‌ها در جهت بالا بردن میزان تحرک و سلامت آن‌ها نیز بهره برد.

مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان یادآور شد: بی‌خوابی و بی‌نظمی در زندگی افراد باعث ایجاد مقاومت به انسولین در افراد می‌شود که در طولانی‌مدت باعث ایجاد دیابت نوع دو در افراد می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, , , , , , , , , ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *