دی ۳ام, ۱۳۹۶

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی خبر داد:

۵۰ درصد ذخایر خونی در خراسان رضوی کاهش یافته است

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی از کاهش 50 درصدی ذخایر خونی برای تمام گروههای خونی به ویژه گروههای خونی ارهاش منفی در مشهد و دیگر شهرستانهای این استان خبر داد.

دکتر حمید رضا اسلامی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار نبض شهر افزود: با ادامه این روند پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی در روزهای آتی با چالش جدی مواجه خواهد شد. کاهش مراجعه مردم به پایگاههای اهدای خون به دلیل سرما و برودت هوا، روند نزولی ذخایر خونی در خراسان رضوی را طی هفته های اخیر موجب شده است.

وی ادامه داد: در فصول خیلی گرم و خیلی سرد کاهش ذخایر خونی به شدت احساس می شود.
مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) خواست تا با حضور در پایگاههای اهدای خون به یاری بیماران نیازمند بشتابند.
وی گفت: مردان چهار نوبت و زنان سه نوبت در سال می توانند خون اهدا کنند. ظرف ۶ ماه نخست امسال ۹۳ هزار نفر به پایگاههای اهدای خون در خراسان رضوی مراجعه کرده اند که از این تعداد ۷۲ هزار نفر شرایط لازم را داشته و موفق به اهدای خون شده اند.
خراسان رضوی بعد از استانهای تهران و فارس سومین تولید کننده خون در کشور است. ۱۰ پایگاه انتقال خون در مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی فعال است که از این تعداد پنج پایگاه در مشهد و پنج پایگاه در نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه، قوچان و گناباد دایر هستند. اداره کل انتقال خون خراسان رضوی وظیفه تامین خون ۵۸ بیمارستان را در سطح این استان بر عهده دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@nabzeshahr.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *